Andre Schulze (CCC Polsat Polkowice), wygrał prolog wyścigu „Dookoła Mazowsza”. Niemiec pokonał swojego rodaka Rudigera Seliga (Jenatec-Cycling) oraz Marcina Sapę (BDC Team) i został liderem wyścigu.

Na terenie Toru Wyścigów Konnych, kolarze walczyli z czasem. Podczas prologu do pokonania mieli 2,5 km. Początkowo najlepszy czas „wykręcił” Wojciech Ziółkowski (BDC Team), który uzyskał czas 3:03. Tuż za nim jechał jeden z faworytów, Łukasz Bodnar (CCC Polsat), jednak kolarz, który znalazł się w składzie ekipy na Tour de Pologne, miał czas gorszy od „Ziólka” o 1 sekundę.

Obydwu Panów „pogodził” Rudiger Selig (Jenatec-Cycling), który zszedł z czasem poniżej 3 minut – 2:58. Niemiec długo utrzymywał się na prowadzeniu. Do jego czasu zbliżył się tegoroczny triumfator Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Marcin Sapa (BDC Team) – 2:59.

Ostatecznie wyścig zwyciężył Andre Schulze, który w ostatniej chwili dołączył do składu „pomarańczowych”. Uzyskał on czas 2:58, jednak wyprzedził swojego rodaka Rudigera Seliga o dziesiąte części sekundy. Najlepszy z Polaków, Marcin Sapa zajął trzecie miejsce.

Jutro pierwszy etap, który będzie prowadził będzie wokół Nowego Dworu Mazowieckiego. Start i meta właśnie w tym mieście, dystans spory, bo prawie 200 kilometrów. Jak powiedział Dyrektor Wyścigu, Marcin Wasiołek będzie to królewski etap. Zapewne powalczą na nim kolarze BDC Team, bo to ich tereny. Tu zarejestrowana jest grupa.