Vacansoleil-DCM potrzebuje nowego lidera zespołu, w celu uzyskania dodatkowych punktów na zachowanie licencji ProTour w 2012 roku. Niestety, kierownik zespołu Daan Luijkx boryka się z problemami finansowymi.

Luijkx stara się uzyskać więcej pieniędzy od swoich dwóch sponsorów tytularnych. Ma również nadzieję, na pozyskanie trzeciego.

„Mamy trochę dodatkowych pieniędzy, ponieważ zwolniliśmy Riccardo Riccò, ale potrzebuje również tych środków by utrzymać swoich obecnych zawodników. Naszym priorytetem, będzie utrzymanie w ekipie młodych kolarzy, takich jak: Thomas De Gendt, Wout Poels, Pim Ligthart i Rob Ruijgh. Zawodnicy zrobili duże postępy, przez co są drożsi w utrzymaniu. Pieniądze, które były w budżecie na Riccò teraz są konieczne do ich wspomagania”, tłumaczy Holender.

W celu utrzymania licencji ProTour, ekipa Michała Gołasia musi mieć pewną liczbę punktów w drużynowym rankingu UCI. W tej chwili, zespół jest na szarym końcu w tym zestawieniu, na 18 miejscu z 93 punktami na koncie. 17 w rankingu zespół Quick Step, ma 260 punktów, podczas gdy HTC-Highroad jest na szczycie z dorobkiem 628 oczek.

Andrzej