Daniel Martin będzie liderem ekipy Garmin-Cervelo na 68. Tour de Pologne UCI World Tour, który rusza już 31 lipca. Irlandczyk z pewnością będzie chciał powtórzyć ubiegłoroczny sukces w klasyfikacji generalnej.

Dla niektórych zeszłoroczny triumf Martina w Tour de Pologne był zaskoczeniem. Ci jednak, którzy śledzą karierę utalentowanego Irlandczyka wiedzieli, że stać go na wiele. Po zwycięstwie  w Ustroniu – na piątym etapie – Martin założył żółtą koszulkę lidera, której nie oddał już  do samej mety w Krakowie. W tym roku 24-latek również prezentuje wysoką formę i chce walczyć o zwycięstwo.

Pomóc mu w tym mają  świetni górale, których nie brakuje  w składzie Garmin-Cervelo. Francuz Le Mevel był jednym z najwaleczniejszych kolarzy na Giro d’Italia kończąc wyścig na 15. miejscu. Thomas Peterson może pochwalić się 4. miejscem w Presidential Tour of Turkey, natomiast nadzieją Amerykanów  na przyszłość jest Andrew Talansky. 22-latek  zajął wysokie 9. miejsce w Tour de Romandie, świetnie prezentował się także w wyścigu Dookoła Kalifornii. W ciężkim terenie dobrze jeździ także rok straszy od niego Holender Michel Kreder.

Na płaskich odcinkach brylować powinni: Belg Sep van Marcke, który był przed rokiem drugi w  Gandawa-Wevelgem,  a w tym roku zakończył na 20. pozycji Paryż-Roubaix oraz  Holender Martijn Maaskant, który w przeszłości kończył Paryż-Roubaix i wyścig Dookoła Flandrii tuż za podium.

W każdym terenie kluczową rolę może odegrać Australijczyk Heinrich Haussler. 27-latek potrafi wygrywać ciężkie wyścigi klasyczne, jak również skutecznie zafiniszować z peletonu. Na swoim koncie ma zwycięstwa etapowe w Tour de France, Vuelta a Espana, Paryż-Nice czy wyścigu Dookoła Szwajcarii. Zajmował również drugie pozycje w wyścigu Dookoła Flandrii i Milan-SanRemo.

Źródło: Lang Team