Prologiem w na terenie warszawskich Wyścigów Konnych rozpocznie się 54 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Dookoła Mazowsza”.

Kolejna już 54 edycja Wyścigu Dookoła Mazowsza rozpocznie się w Warszawie 26 lipca (wtorek). Na terenie Toru Wyścigów Konnych, kolarze walczyli będą z czasem. Podczas prologu do pokonania będą mieli 2,5 km.

Pierwszy etap prowadził będzie wokół Nowego Dworu Mazowieckiego. Start i meta właśnie w tym mieście, dystans spory, bo prawie 200 kilometrów. Zapewne powalczą na nim kolarze BDC Team, bo to ich tereny. Tu zarejestrowana jest grupa.

Druga odsłona to etap wokół Kozienic, gdzie barwny peleton przejedzie 3 małe i 4 duże rundy. W sumie 163 kilometry. Start i meta tradycyjnie już przy kozienickiej pływalni.

Piątkowy etap ze Zwolenia do Szydłowca to, w przeciwieństwie do poprzednich, lekko pofałdowany odcinek. Jest szansa, że do mety dojedzie ucieczka. Dystans 162 kilometry.

Ostatni dzień rywalizacji wokół Szydłowca liczy 166 kilometrów. Etap trudny, dziesięć razy kolarze będą pokonywać rundę z górską premią.

Na starcie stanie cała czołówka krajowa: CCC Polsat, BDC Team, Legia-Felt, Team BGŻ, a także ekipy z Czech, Słowacji, Niemiec i Białorusi.

W wyścigu prowadzone będą następujące klasyfikacje: indywidualna, punktowa, najaktywniejszego, do lat 23, górska, najlepszego kolarza Mazowsza oraz drużynowa.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku zwyciężył Sebastian Forke z zespołu Nutrixxion Sparkasse.

Prezentacja wyścigu wkrótce!