Grzegorz Stępniak (Stal Ocetix Grudziądz) wyprzedzając Kamila Gradka i Jarosława Kowalczyka (obaj Cartusia) został triumfatorem Wyścigu o Puchar Bałtyku w kategorii orlik. W juniorach generalkę zgarnął Nikołaj Szumow (Białoruś).

Wyścig składał się z  trzech etapów. Pierwszy z nich rozegrano w sobotę – Wyścig o Puchar Miasta Gościno zwyciężył Jarosław Kowalczyk (Carusia), przed Stępniakiem i Wojciechem Wręgą (Pogoń Mostostal Puławy).

Po południu rozegrano kryterium uliczne w Rewalu. W tej niewielkiej nadmorskiej miejscowości triumfował Piotr Gawroński (TKK Pacific Toruń), co cieszy, bo przypomnijmy że młodzieżowy Mistrz Europy w maju tego roku uczestniczył w poważnym wypadku i jak widać wrócił do zdrowia.

Niedzielny, trzeci i ostatni etap to wyścig uliczny w Kołobrzegu. Na 50 rundach, każda po 1,2 km, najwięcej punktów uzbierał Piotr Kirpsza (Pogoń Mostostal Puławy). Rywalizację „na kreskę” zwyciężył Jarosław Kowalczyk.

Końcową klasyfikację nadmorskiej etapówki wygrał Stępniak. Warto zauważyć, że kolejne trzy miejsca zdobyli kolarze Cartusii. Drugi był Gradek, trzeci Kowalczyk, a czwarty Wojciech Skarżyński.

Wśród juniorów wyścig zdominowali Białorusini. Zwyciężył Nikołaj Szumow, drugi był Bartosz Zając (Górnik Wałbrzych), a trzeci Roman Romanau (Biaoruś). Miejsca czwarte i piątek także dla kolarzy zza naszej wschodniej granicy.

Końcowa klasyfikacja – orlicy > tutaj

Końcowa klasyfikacja – juniorzy > tutaj

Foto: Krzysztof Daszko / www.pucharbaltyku.wordpress.com

Poprzedni artykułZnamy trasę 54 Wyścigu Dookoła Mazowsza 2011!
Następny artykułCavendish nie jest jeszcze pewny zwycięstwa w klasyfikacji punktowej TdF
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments