Wyścig o Puchar Bałtyku / pucharbaltyku.eu

Już 25 czerwca Kołobrzeg stanie się kolarską stolicą Polski w szosowym kolarstwie amatorskim. KOŁOBRZESKIE TOWARZYSTWO CYKLISTÓW zaprasza wszystkich pasjonatów kolarstwa do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji w kołobrzeskim wyścigu kolarskim i rodzinnym rajdzie rowerowym. Nagroda główna wyścigu rower szosowy TREK o wartości 6000 zł.

Trasa liczy ok. 85 km i przebiegać będzie drogami publicznymi, głownie o nawierzchni asfaltowej z krótkimi odcinkami (w miejscowości Trzynik, Gościno Dwór) o nawierzchni brukowej. Na 52 km w miejscowości Gościno Dwór, w części drogi o powierzchni asfaltowej wyznaczona została premia lotna. Wyścig zostanie przeprowadzony na wyznaczonej trasie, która jest udostępniona na stronie internetowej: www.pucharbaltyku.eu.

Start do „ XVII Wyścigu Kolarskiego o Puchar Bałtyku 2016” na dystansie 85 km nastąpi ze startu wspólnego – i będzie to start wolny, wspólny dla wszystkich kategorii i grup wiekowych, gdzie w tempie wyznaczonym przez pilota i przejechaniu około 5,5 km w miejscowości Korzystno nastąpi start ostry. Meta wyścigu znajduje się w miejscowości Niekanin, po czym zawodnicy we własnym zakresie dojeżdżają do miejsca startu wolnego tj, na obiekty Milenium przy ul. Śliwińskiego (biuro zawodów). Na 52. km w miejscowości Gościno Dwór rozegrana zostanie premia lotna. Trasa wyścigu będzie oznaczona, a czoło wyścigu i grupa zasadnicza prowadzona przez pilotów wyścigu. Rywalizacja będzie częściowo zabezpieczona, z częściowym blokowaniem miejsc (skrzyżowań) newralgicznych, a wyścig prowadzony w asyście licencjonowanych sędziów i karetek pogotowia oraz obsługę techniczną. Uczestnicy jadą samodzielnie lub w grupach. Pomiar czasu, i weryfikacja zawodników będzie się odbywała w oparciu o elektroniczny pomiar czasu obsługiwany przez profesjonalną firmę ultima sport, www.ultimasport.pl. Zwycięzcą wyścigu w kategorii OPEN zostanie ten uczestnik/uczestniczka, który/a uzyska najlepszy czas i jako pierwszy/a przekroczy linię mety.

plakat

W terminie 24-26 czerwca 2016 r. MOSiR, który jest partnerem wyścigu od wielu lat, udostępnił salę gimnastyczną „Łuczniczkę”, gdzie za niewielką opłatą 10,00 zł na hasło Wyścig o Puchar Bałtyku, uczestnicy będą mogli wykupić nocleg na przygotowanych materacach sportowych, rozłożonych na podłodze sali. Rezerwacje i szczegółowe informacji udziela Pan Tomasz Romańczuk e-mail: t.romanczuk@mosir.kolobrzeg.pl, kom.: 668 533 078, tel.: 94 355 13 04
Szczegóły na: www.pucharbaltyku.eu.
https://www.facebook.com/WyscigKtc/?ref=aymt_homepage_panel

informacja prasowa

Poprzedni artykułTour de Suisse: Sagan po raz dwunasty w Szwajcarii!
Następny artykułPięć rzeczy, które zapamiętamy z Criterium du Dauphiné 2016
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments