Foto: Tour de Suisse

Peter Sagan (Tinkoff) był najszybszy na drugim etapie Tour de Suisse. To jego dwunasty triumf w tym wyścigu!

Po wczorajszej krótkiej czasówce dzisiaj na kolarzy czekał etap z czterema rundami wokół Baar. Na każdej z rund usytuowany był podjazd Allenwinden (6,6 km długości; średnie nachylenie  3,5%). Łącznie do przejechania było niespełna 188 kilometrów.

Stage-1457003592

W ucieczkę dnia zabrali się: Marcel Wyss(IAM Cycling), Sébastien Minard (Ag2r La Mondiale), Mathias Krizek (Team Roth) i Antwan Tolhoek (Roompot – Oranje Peloton). Pierwszą górską premię wygrał Krizek przed Tolhoekiem, na drugiej obaj kolarze zamienili się miejscami. Trzecią ponownie zgarnął kolarz Team Roth i to on do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce dla najlepszego górala.

35 kilometrów przed metą ucieczka została doścignięta. Wtedy z peletonu zaatakował Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice), ale jego akcja została szybko skasowana. W upadkach ucierpieli między innymi Fernando Gaviria (Etixx – Quick Step), Laurens Ten Dam (Giant – Alpecin) czy Andrew Talansky (Cannondale). Z wyścigu wycofał się natomiast Robert Gesink (LottoNL Jumbo).

Na drugiej lotnej premii pięknie walczyli: lider Fabian Cancellara (Trek – Segafredo) i Jurgen Roelandts (Lotto – Soudal). Lepszy okazał się “Spartakus”, który tym samym powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.

Finiszowy sprint to popis Petera Sagana (Tinkoff), który znakomicie wykorzystał rozprowadzenie ekipy Orica – GreenEDGE. Drugi był Ariel Maximiliano Richeze (Etixx – Quick Step), a trzeci Michael Matthews (Orica GreenEDGE).

Nowym liderem został jednak Jurgen Roelandts (Lotto Soudal) ponieważ sędziowie zanotowali trzy sekundy różnicy na finiszu między pierwszą grupką, a drugą, którą przyprowadził Fabian Cancellara (Trek – Segafredo).

Wyniki drugiego etapu:

1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 4:35:19
2 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick Step 0:00:00
3 Michael Matthews (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:00
4 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – GreenEDGE 0:00:00
5 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
6 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
7 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:00:03
8 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:00:03
9 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:00:03
10 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:03
11 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:03
12 Fabian Cancellara (SUI) Trek – Segafredo 0:00:03
13 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:03
14 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:00:03
15 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:03
16 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff 0:00:03
17 Warren Barguil (Fra) Team Giant – Alpecin 0:00:03
18 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth 0:00:03
19 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:03
20 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:00:03
21 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:00:03
22 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:03
23 Jonas Koch (GER) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:03
24 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:00:03
25 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:00:03
26 Jordi Simon Casulleras (Esp) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:03
27 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:03
28 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:03
29 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:00:03
30 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:03
31 Ion Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:03
32 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:03
33 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick Step 0:00:03
34 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:03
35 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 0:00:03
36 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:00:03
37 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 0:00:03
38 Pim Ligthart (Ned) Lotto – Soudal 0:00:03
39 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:03
40 Martin Elmiger (SUI) IAM Cycling 0:00:03
41 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff 0:00:03
42 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:00:03
43 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:00:03
44 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:00:03
45 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:00:03
46 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:03
47 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:03
48 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:03
49 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:00:03
50 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:03
51 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:03
52 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:03
53 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:03
54 Matthias Brändle (AUT) IAM Cycling 0:00:03
55 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha 0:00:03
56 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:03
57 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling 0:00:03
58 Reto Hollenstein (SUI) IAM Cycling 0:00:03
59 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 0:00:03
60 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:00:03
61 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:00:03
62 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:00:03
63 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:03
64 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:03
65 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:00:03
66 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:03
67 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data 0:00:03
68 Sam Oomen (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:03
69 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:03
70 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:03
71 Víctor De La Parte (Esp) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:03
72 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:00:03
73 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:00:03
74 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:00:03
75 Luke Durbridge (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:03
76 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:03
77 Kamil Gradek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:03
78 Simon Geschke (GER) Team Giant – Alpecin 0:00:03
79 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:03
80 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha 0:00:03
81 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:03
82 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 0:00:03
83 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:03
84 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:03
85 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:00:03
86 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:03
87 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:03
88 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:00:03
89 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:03
90 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:03
91 Matthias Krizek (AUT) Team Roth 0:00:03
92 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:00:03
93 Karel Hnik (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:03
94 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:03
95 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:03
96 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:00:03
97 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:00:03
98 Oliver Zaugg (SUI) IAM Cycling 0:00:03
99 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:03
100 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:03
101 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:00:03
102 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida 0:00:03
103 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:03
104 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:03
105 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:00:03
106 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:03
107 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:00:03
108 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ 0:00:03
109 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:03
110 Amets Txurruka (Esp) Orica – GreenEDGE 0:00:03
111 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:03
112 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:00:03
113 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:00:03
114 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:03
115 Adam Stachowiak (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:03
116 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:03
117 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:00:03
118 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:00:03
119 Fränk Schleck (Lux) Trek – Segafredo 0:00:03
120 Martin Kohler (SUI) Team Roth 0:00:03
121 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:03
122 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:00:03
123 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:03
124 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:03
125 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:00:03
126 Fernando Gaviria Rendon (Col) Etixx – Quick Step 0:00:03
127 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:00:03
128 Jiri Polnicky (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:03
129 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:00:33
130 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:00:33
131 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:00:33
132 Michael Albasini (SUI) Orica – GreenEDGE 0:00:36
133 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:43
134 Mathew Hayman (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:43
135 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:45
136 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:00:45
137 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:51
138 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – GreenEDGE 0:01:36
139 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:01:47
140 Jorge Arcas Pena (Esp) Movistar Team 0:01:47
141 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:01:47
142 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:01:47
143 Nico Brüngger (SUI) Team Roth 0:01:47
144 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:47
145 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling Team 0:01:47
146 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:01:47
147 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale Pro Cycling Team 0:01:47
148 Jesse Sergent (NZl) Ag2r La Mondiale 0:01:47
149 Sam Bewley (NZl) Orica – GreenEDGE 0:01:47
150 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:01:47
151 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:01:47
152 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:47
153 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:01:47
154 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff 0:01:47
155 Bruno Pires (Por) Team Roth 0:01:47
156 Valentin Baillifard (SUI) Team Roth 0:06:00
157 Rodrigo Contreras (Col) Etixx – Quick Step 0:06:00
158 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:00
159 Leopold König (Cze) Team Sky 0:06:00
160 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:06:00
161 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 0:06:00
162 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Movistar Team 0:06:00
163 Michal Podlaski (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:06:00
164 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data 0:06:00
165 Cheng Ji (Chn) Team Giant – Alpecin 0:06:00
166 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:06:00
167 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:06:00
168 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:06:00
169 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data 0:08:37
170 Lukas Jaun (SUI) Team Roth 0:08:37
171 Colin Stüssi (SUI) Team Roth 0:08:37
172 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:08:37
173 Michel Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:08:37
174 Stijn Devolder (Bel) Trek – Segafredo 0:13:20
DNF Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo
DNS Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 4:42:56
2 Fabian Cancellara (SUI) Trek – Segafredo 0:00:01
3 Luke Durbridge (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:06
4 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 0:00:10
5 Martin Elmiger (SUI) IAM Cycling 0:00:10
6 Ion Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:10
7 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:11
8 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:00:13
9 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:00:13
10 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:14
11 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:14
12 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:14
13 Michael Matthews (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:15
14 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:15
15 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:00:16
16 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick Step 0:00:16
17 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:16
18 Simon Geschke (GER) Team Giant – Alpecin 0:00:17
19 Reto Hollenstein (SUI) IAM Cycling 0:00:18
20 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:18
21 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:00:18
22 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:20
23 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick Step 0:00:20
24 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:20
25 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:20
26 Matthias Brändle (AUT) IAM Cycling 0:00:20
27 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 0:00:21
28 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:00:22
29 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:22
30 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling 0:00:25
31 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff 0:00:25
32 Víctor De La Parte (Esp) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:25
33 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 0:00:26
34 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:27
35 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:00:27
36 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:00:28
37 Fernando Gaviria Rendon (Col) Etixx – Quick Step 0:00:28
38 Martin Kohler (SUI) Team Roth 0:00:29
39 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha 0:00:30
40 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:30
41 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:30
42 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:30
43 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:00:30
44 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data 0:00:31
45 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:00:31
46 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:31
47 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:32
48 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:32
49 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:32
50 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:33
51 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:34
52 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:34
53 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff 0:00:35
54 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:00:35
55 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 0:00:35
56 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:00:36
57 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:36
58 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:36
59 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:00:36
60 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:00:36
61 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:37
62 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:00:37
63 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:37
64 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:38
65 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:00:38
66 Kamil Gradek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:38
67 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:38
68 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:00:39
69 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:39
70 Jonas Koch (GER) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:39
71 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:39
72 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:39
73 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:00:39
74 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:40
75 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:00:40
76 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:41
77 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:00:41
78 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:41
79 Warren Barguil (Fra) Team Giant – Alpecin 0:00:41
80 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:00:41
81 Jordi Simon Casulleras (Esp) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:42
82 Sam Oomen (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:42
83 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:00:42
84 Adam Stachowiak (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:42
85 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:43
86 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:43
87 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida 0:00:44
88 Karel Hnik (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:45
89 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:00:45
90 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:45
91 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:46
92 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:00:47
93 Fränk Schleck (Lux) Trek – Segafredo 0:00:47
94 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:00:47
95 Oliver Zaugg (SUI) IAM Cycling 0:00:47
96 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:47
97 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:00:48
98 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:49
99 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:50
100 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ 0:00:51
101 Jiri Polnicky (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:51
102 Matthias Krizek (AUT) Team Roth 0:00:52
103 Pim Ligthart (Ned) Lotto – Soudal 0:00:52
104 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:52
105 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – GreenEDGE 0:00:53
106 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:00:53
107 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:00:53
108 Michael Albasini (SUI) Orica – GreenEDGE 0:00:55
109 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 0:00:55
110 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:00:55
111 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:56
112 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:00:56
113 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth 0:00:56
114 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:00:56
115 Amets Txurruka (Esp) Orica – GreenEDGE 0:00:57
116 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:00:57
117 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:00:57
118 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:00:57
119 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha 0:00:58
120 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:59
121 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:01:00
122 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:01
123 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:03
124 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:01:04
125 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling Team 0:01:07
126 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick Step 0:01:09
127 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:01:10
128 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:13
129 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:13
130 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:17
131 Mathew Hayman (Aus) Orica – GreenEDGE 0:01:21
132 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:01:24
133 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:01:24
134 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:01:35
135 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:01:40
136 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – GreenEDGE 0:01:55
137 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:02:02
138 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:02:11
139 Jesse Sergent (NZl) Ag2r La Mondiale 0:02:15
140 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:02:17
141 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:02:23
142 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:24
143 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:02:25
144 Sam Bewley (NZl) Orica – GreenEDGE 0:02:25
145 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:26
146 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:02:27
147 Jorge Arcas Pena (Esp) Movistar Team 0:02:27
148 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale Pro Cycling Team 0:02:28
149 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:02:33
150 Bruno Pires (Por) Team Roth 0:02:35
151 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff 0:02:35
152 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:02:38
153 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling Team 0:02:39
154 Nico Brüngger (SUI) Team Roth 0:02:45
155 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:02:58
156 Rodrigo Contreras (Col) Etixx – Quick Step 0:06:29
157 Leopold König (Cze) Team Sky 0:06:32
158 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Movistar Team 0:06:38
159 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:06:44
160 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:06:49
161 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:06:49
162 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:56
163 Valentin Baillifard (SUI) Team Roth 0:06:58
164 Cheng Ji (Chn) Team Giant – Alpecin 0:06:58
165 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 0:07:03
166 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data 0:07:05
167 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:07:06
168 Michal Podlaski (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:07:24
169 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:09:08
170 Colin Stüssi (SUI) Team Roth 0:09:22
171 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data 0:09:23
172 Michel Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:09:29
173 Lukas Jaun (SUI) Team Roth 0:09:36
174 Stijn Devolder (Bel) Trek – Segafredo 0:14:00