Gregor Gazvoda (Perutnina Ptuj), utrzymał do końca prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de Qinghai Lake. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) zajął 3. miejsce. Ostatni etap dla Sachy Modolo (Colnago CSF – Inox).

Ostatni dzień ścigania w Chinach, to krótki 94 kilometrowy, uliczny etap w Lanzhou. Najlepszy okazał się młody Włoch Modolo, który pokonał Borisa Shpilevsky`ego (Tabriz Petrochemical Team) oraz Jacobe`a Keough`a (UnitedHealthcare Pro Cycling). Najlepszym z Polaków, na 15. pozycji okazał się Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice)

Cały wyścig padł łupem Słoweńca Gazvody. Kolarz o 4 sekundy pokonał zawodnika z Kazachstanu, Dmitr`ego Gruzdeva. Na trzeciej lokacie, 1 minutę i 2 sekundy za zwycięzcą znalazł się Taciak.

Marek Rutkiewicz był 11, Jacek Morajko 15, Mariusz Witecki 18, Błażej Janiaczyk 34, Sylwester Janiszewski 39, Jose Mendes 48.

Ekipa CCC Polsat Polkowice została drugą drużyną wyścigu.

Poprzedni artykułDookoła Austrii dla Kessiakoffa. Dobra jazda Polaków.
Następny artykułAlexander Vinokourov: „Nigdy nie spodziewałem się tak dramatycznego zakończenia Tour de France”