Fredrik Kessiakoff (Astana) został nowym liderem Wyścigu Dookoła Austrii. Szwed, po samotnym ataku na finałowym podjeździe pokonał Mauro Santambrogio (BMC-Racing) oraz Leopolda Königa (NetApp). Jarosław Marycz (SaxoBank SunGard) był 25.

2. etap Österreich-Rundfahrt to górski odcinek z Insbrucka do Kitzbüheler Horn, o długości 158.3 kilometrów. Na płaskim terenie, w odjazd zabrali się: Yann Huguet (Skil-Shimano), Julien Fouchard oraz Nicolas Edet (Cofidis), Daryl Impey (NetApp), Diego Caccia (Farnese Vini-Neri Sottoli), Reto Hollenstein (Vorarlberg), Simon Clarke (Astana), Jan Ghyselinck (HTC-Highroad) i Manuele Boaro (Saxo Bank-SunGard).

Ucieczkę wymęczył jednak finałowy podjazd na Kitzbüheler Horn 1670 m.n.p.m, a z peletonu ruszyły ataki. Z przodu znalazła się grupka, w której byli: Thomas Rohregger (Leopard Trek), König, Kessiakoff oraz dwójka zawodników Geox-TMC Denis Menchov oraz Carlos Sastre. Na atak zdecydował się Szwed i jak później się okazało, na mecie miał 1 minutę i 14 sekund nad Santambrogio oraz 1 minutę i 19 sekund nad Königiem.

W generalce, kolarz Astany prowadzi nad dzisiejszymi rywalami z podium etapowego. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest Marycz, który jest 30.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments