Freddy Vargas (VCG) wygrał klasyfikację generalną wyścigu GP du Conseil Général à Saint François. Drugie miejsce przypadło dla Adama Pierzgi (Gwada Bikers 118). Ostatni etap padł łupem klubowego kolegi Polaka, Cédric`a Eustache.

O zwycięstwo na dzisiejszym 143 kilometrowym etapie, walczyła dwójka kolarzy: Joann Ruffine (JCA)  oraz Cedric Eustache. Duet oddzielił się od reszty stawki, na kilkanaście kilometrów przed kreską. Lepiej finiszował Eustache. 25 sekund za nimi, grupkę pościgową przyprowadził Cédric Ramothe (USL CRBTP). Adam Pierzga był dziś 21.

W klasyfikacji generalnej, Wenezuelczyk Vargas pokonał Polaka o 4 minuty i 51 sekund. Ponad 5 minut do zwycięzcy, stracił trzeci Kenny Darmin. W sumie kolarz z Raciborza, wygrał prolog, klasyfikację punktową oraz stawał na 2. i 3. stopniu podium, w tegorocznej odsłonie imprezy. 59. był drugi z Polaków, Damian Wojciechowski.

Poprzedni artykułDemare po raz drugi. Christopher Juul-Jensen króluje w Ville de Saguenay.
Następny artykułSylwester Szmyd: „Od jutra wznowię treningi”