W sobotę dyrektor sportowy Bank BGŻ Team, Zbigniew Szczepkowski odsłonił tablicę ze swoim podpisem w Parku Zdrojowym w Nałęczowie.

28 maja w Nałęczowie uroczyście odsłonięto kolejne tablice w Kolarskiej Alei Gwiazd. Na terenie pięknego Parku Zdrojowego tablicę ze swoim podpisem odsłonił także dyrektor sportowy Bank BGŻ Team Zbigniew Szczepkowski. Miejsce w Alei Gwiazd, obok Ryszarda Szurkowskiego, Mariana Więckowskiego, Stanisława Królaka czy Czesława Langa, jest uhonorowaniem wspaniałych osiągnięć sportowych, oraz wieloletniej pracy w charakterze trenera i dyrektora sportowego.

W trwającej ponad 20 lat karierze Zbigniew Szczepkowski 15 razy stawał na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski, 9 razy był wicemistrzem kraju, 8 razy zdobywał brązowy medal MP. Trzykrotnie reprezentował Polskę na torowych mistrzostwach świata startując w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Trzy razy był także członkiem kadry narodowej podczas szosowych mistrzostw świata. Na Igrzyskach olimpijskich w Montrealu zajął 5. miejsce. Startował w Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne, a także w wielu wyścigach za granicą. Stawał na podium wyścigów Dookoła Anglii, Dookoła Dolnej Saksonii, Dookoła Morza Marmara, Sealing International czy Alcantara w Meksyku. W klasyfikacji najlepszych kolarzy torowych w 100 letniej historii polskiego kolarstwa zajmuje 15. miejsce. Od 1990 roku pracuje jako dyrektor sportowy.

Zbigniew Szczepkowski jest Zasłużonym Mistrzem Sportu, a w ubiegłym roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zbigniew Szczepkowski: Trudno mi znaleźć słowa, którymi mógłbym opisać to, co czuję. Jestem wzruszony i jednocześnie zaszokowany tym, że znalazłem się w takim gronie. To już nie są żarty, to poważna sprawa, tam przecież mają swoje tablice mistrzowie świata i medaliści olimpijscy. Wiem, że to wyróżnienie należy się jeszcze wielu osobom i trudno mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wybrano akurat mnie. Mam nadzieję, że grono kolarzy uhonorowanych miejscem w Alei Gwiazd Kolarstwa będzie coraz szersze i znajdą się tam wszyscy, którzy na takie wyróżnienie zasłużyli.

Kolarze, których tablice znajdują się w Kolarskiej Alei Gwiazd w Nałęczowie:

Zenon Czechowski

Stanisław Gazda

Jan Jankiewicz

Zenon Jaskuła

Janusz Kierzkowski

Janusz Kowalski

Stanisław Królak

Czesław Lang

Lech Piasecki

Zbigniew Spruch

Krzysztof Sujka

Zbigniew Szczepkowski

Stanisław Szozda

Ryszard Szurkowski

Marian Więckowski

Maja Włoszczowska

Autor załączonych zdjęć: Jacek Głowacki

Adam Probosz

Rzecznik prasowy Bank BGŻ Professional Cycling Team