Trybunał Arbitrażowy do Spraw Sportu, ustalił daty przesłuchania UCI i WADA przeciwko Alberto Contadorowi. Hiszpan ma rozmawiać z obiema stronami w dniach 1-3 sierpnia. Rozprawa została przesunięta na wniosek obrońców Contadora, ponieważ początkowo miała odbyć się w dniach 6-8 czerwca.

UCI potwierdziła, że będzie dążyć do anulowania wyników Contadora w sezonie 2011, składając w tej sprawie apelację do CAS.

“UCI poprosiła trybunał, aby zajęła się sprawą wynikami zawodnika, pomiędzy dniem pozytywnej kontroli i pierwszym dniem, ewentualnego zawieszenia (zgodnie z art 10.8 kodeksu WADA i art 313 przepisów antydopingowych UCI). Oczywiście CAS może podjąć inną decyzję, którą przyjmiemy bez żadnego problemu “, powiedział rzecznik UCI Enrico Carpani.

Contador wznowił starty, od 15 lutego po decyzji RFEC. Od tego czasu, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Volta ao Algarve, i odnosił zwycięstwa w Vuelta a la Region de Murcia, Volta a Catalunya, etap Vuelta a Castilla y Leon, a także dwa zwycięstwa etapowe i zwycięstwo w całym Giro d’Italia.

Andrzej