Robert Radosz (BDC Team), wykręcił najlepszy czas na 11,7 kilometrowej trasie z Kowar na Przełęcz Okraj (1046 m.n.p.m). Popularny „Dexter”, pokonał swojego klubowego kolegę, Dariusza Baranowskiego oraz Mateusza Taciaka (CCC Polsat).

Podczas porannego, piątego etapu kolarze rywalizowali na trasie czasówki wiodącej na Przełęcz Okraj. Pierwszy kolarz na trasę o średnim nachyleniu 5,1% a maksymalnym 12% wyruszył punktualnie o 9:00.

Dystans 11,7 km najszybciej pokonał Robert Radosz z czasem 25:32, drugie miejsce z stratą 41 sekund zajął Dariusz Baranowski. Trzecie miejsce podium przypadło Mateuszowi Taciakowi, który przyjechał 1:01 za „Dexterem”. Radosław Romanik (Team BGŻ) zajął czwartą pozycję.

W klasyfikacji generalnej dominacja kolarzy BDC Team. Całe podium dla niebieskich. Pierwszy Radosz, drugi Baranowski, a trzeci Wojciech Ziółkowski.

Po południu rozegrany zostanie szósty, ostatni etap z Kowar do Lubania o długości 157 kilometrów. Ale zapewne podopieczni Dariusza Banaszka nie dadzą sobie odebrać zwycięstwa.

Pełne wyniki 5 etapu > tutaj

Poprzedni artykułToC: Zabriskie najlepszy na czas. Horner utrzymuje pozycje lidera.
Następny artykułRoux wygrywa 4. etap Circuit de Lorraine. De Gendt nadal liderem.