Kenny Robert Van Hummel (Skil – Shimano) wygrał 1. etap wyścigu Albert Achterhes Profronde van Drenthe 2011 (2.1 UCI). Holender pokonał Włocha Sachę Modolo (Colnago – CSF Inox) oraz Brytyjczyka Adama Blythe`a (Omega Pharma-Lotto). Najlepiej z kolarzy CCC Polsat Polkowice wypadł Bartłomiej Matysiak, który przyjechał na 31. pozycji.

Zawodnicy ścigający się w holenderskim, dwudniowym wyścigu do pokonania mieli odcinek z miejscowości Coevorden do Hoogeveen, o łącznej długości 180.1km. Kolarze tradycyjnie jak to w tej części Europy, zmagali się z bocznym wiatrem, wysepkami drogowymi oraz pionowymi znakami.

Ostatecznie doszło do finiszu z peletonu, w którym znakomicie pojechali kolarze Skil-Shimano. Tom Veelers rozprowadził Van Hummela, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce dla Modulo, trzeci był Blythe.

Bartek Matysiak finiszował 31., 40 był kolejny z „pomarańczowych” Błażej Janiaczyk. Reszta naszych zawodników przyjechała poza 76. osobowym peletonem, a Sylwester Janiszewski wycofał się z rywalizacji.