Tegoroczny triumfator wyścigu Tour of Flanders, Nick Nuyens odwiedził w tym tygodniu Danię, która jest gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata. Zawody odbędą się jesienią tego roku w Kopenhadze. Belg odwiedził również siedzibę swojego zespołu, Saxo Bank SunGard.

„Po obejrzeniu trasy uważam, że belgijska ekipa jest w stanie uzyskać tutaj dobry wynik. Sądzę również że trasa odpowiada także i mojej osobie„, powiedział 30-letni kolarz dla dr.dk.

„Słyszałem, że niektórzy ludzie mówią że to łatwa runda. W rzeczywistości tak nie jest„, opowiada Nuyens na stronie internetowej zespołu. „Nie sądzę, że o tęczową koszulkę walczyć będzie cały peleton”.

„Po 260 km, niewielka hopka przed metą może być odczuwalna jak długi podjazd. Może 15-20 zawodników pozostanie w pierwszej grupce. Myślę że to będzie bardzo ciekawy wyścig”.

Nuyens odwiedził także siedzibę zespołu Saxo Bank SunGard w miejscowości Lyngby. „To wspaniale być tutaj. Jako zawodnik tak naprawdę nie muszę myśleć o finansach, sponsoringu ekipy o logistyce kiedy jadę na wyścig. Dziś jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem ludzi którzy tu pracują, i z dumą mogę wozić logo naszych sponsorów na koszulce”.

Miejsce pracy w obsłudze naszej ekipy jest naprawdę fajne i rozumiem, że jest to skomplikowany świat cyfr i liczb. Do mojego zadania należy codziennie wyjeżdżać na trening, teraz rozumiem że praca obsługi również nie jest łatwa. Wracają późno do domów, zmęczeni od ekranu i siedzenia przy komputerze”.

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułSandy Casar pierwszy w Paryż-Camembert
Następny artykułOscar Freire: „Tour de France jest najbardziej nudnym wyścigiem w roku”
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments