Tom Boonen będzie chciał wygrać po raz trzeci w karierze niedzielny wyścig Tour des Flandres. Zawodnik Quick Step jest podbudowany triumfem w Gent -Wevelgem.

Dla belgijskiej drużyny, ten wyścig “jest jednym z najważniejszych momentów w sezonie”, opowiada dyrektor sportowy, Wilfried Peeters. “Wystartujemy z silnym zespołem, zbudowanym wokół Boonena. Mamy również kilku zawodników, którzy sami mogą pokusić się o dobry występ“.

Niektórzy kolarze ścigają się w Three Days of De Panne. “Dla innych, w tym Boonena zadania były inne: skoncentrować się na kilku konkretnych treningach przed wyścigiem w niedzielę, by dostosować się do jego charakterystyki”.

Niedzielny wyścig, znany również jako “Vlaanderens Mooiste”, to jeden z kolarskich monumentów. Prowadzi z Brugge do Ninove i liczy sobie 256.3 km. Obejmuje zarówno podjazdy jak i sekcje brukowe, są również… brukowane podjazdy.

Boonen wygrał wyścig poprzednio w 2005 i 2006 roku. W ubiegłym sezonie był drugi, gdzie po pamiętnym ataku zwyciężył Fabian Cancellara.

Quick Step na Tour of Flanders: Tom Boonen (Bel), Sylvain Chavanel (Fra), Dries Devenyns (Bel), Davide Malacarne (Ita), Andreas Stauff (Ger), Gert Steegmans (Bel), Niki Terpstra (Ned) oraz Kevin Van Impe (Bel).