Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale), kontynuuje swoje przygotowania do Giro d’Italia na dwutygodniowym zgrupowaniu na Etnie, które rozpocznie w sobotę. Sycylijczyk pojedzie w swoje rodzinny strony wraz z siódemką kolarzy Liquigas-Cannondale w tym z Sylwestrem Szmydem.

Przygotowuje się do Giro d’Italia z olbrzymią dbałością i determinacją. Obóz na Etnie jest ważnym krokiem w tym zakresie”, powiedział Nibali. “Po zgrupowaniu na Teide, Giro di Sardegna, Tirreno-Adriatico i Mediolan-San Remo, będę teraz wykonywał określone ćwiczenia na wysokości, która dają wielkie korzyści”.

Etna będzie również „gospodarzem”, pierwszego starcia prawdziwych górali na 9. etapie Giro. Nibali będzie chciał się pokazać tu z dobrej strony.

“Mając w zanadrzu miejsce na taki obóz treningowy, blisko mojego domu, to znakomita sprawa”, powiedział. “Nie musimy wydawać fortuny, a mamy nadzieje, że to zaprocentuje na Giro”.

“Będzie to 15 dni, w których mogę uwolnić głowę od codziennych problemów i odpocząć psychicznie”, powiedział. “Stres w najbliższych miesiącach będzie wysoki, dobrze jest przygotować się do tego. Ponadto, ważne jest, aby stworzyć ducha drużyny. Bez kolegów, ciężko jest zwyciężyć własnymi nogami“.

Na Sycylię pojadą: Valerio Agnoli, Eros Capecchi, Mauro Da Dalto, Fabio Sabatini, Cristiano Salerno, Sylwester Szmyd oraz Alessandro Vanotti.