31 marca o godzinie 12:00 w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza nastąpi podpisanie umowy na organizację mety drugiego etapu 68. Tour de Pologne UCI WorldTour w Dąbrowie Górniczej. Podpisy pod stosowną umową złożą Prezydent miasta Zbigniew Podraza oraz Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang.

Po raz drugi z rzędu do Dąbrowy Górniczej zjadą najlepsi kolarze na świecie. 1 sierpnia będziemy świadkami rywalizacji na drugim etapie 68. Tour de Pologne UCI WorldTour, który rozpocznie się w Częstochowie, a zakończy w Dąbrowie Górniczej.

Przed rokiem kolarze rywalizowali na trasie z Rawy Mazowieckiej do Dąbrowy Górniczej, gdzie z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy. Na ulicach Dąbrowy Górniczej usytuowano lotny finisz i premię górską, która padła łupem Marcina Sapy. Za jego plecami – w obu przypadkach – finiszował reprezentant Polski Bartłomiej Matysiak.

Cały etap zakończył się finiszem z peletonu, gdzie najlepszy okazał się Niemiec Andre Greipel. Sprinter ówczesnego Team HTC – Columbia w ubiegłym roku zasłynął z największej liczby zwycięstw na przestrzeni całego sezonu – 21 triumfów! W tym roku z pewnością również zobaczymy go w naszym narodowym Tour de Pologne, a zatem i w Dąbrowie Górniczej.

Źródło: Lang Team

Foto: Robert Słupik