André Greipel wrócił rozczarowany z Gent-Wevelgem, gdzie nie udało mu się wygrać. Teraz Niemiec odrabia sobie to z nawiązką na pierwszym etapie wyścigu Trzy dni Panne, gdzie otworzył etap zdobywając drugie zwycięstwo dla jego nowej ekipy Omega Pharma-Lotto.

28-letni sprinter, w końcówce znalazł się z przodu wraz z Lieuwe Westrą (Vacansoleil Pro Cycling-DCM), Dmitriym Murawiewem (Team RadioShack) i Władimirem Gusiewem (Katusha Team).

“Czułem się naprawdę dobrze. To był mój dzień“, powiedział Niemiec na mecie.

“Końcówka była dość trudna, ale kiedy zaatakował Westra, a nikt go nie pogonił, wiedziałem że muszę do niego przeskoczyć bo był dziś najsilniejszy”.

Postawa Greipela wynikała z rozczarowującego, czwartego miejsca w Gent-Wevelgem. Szef zespołu Omega Pharma – Lotto, Marc Sergeant powiedział dla Cyclingnews że Greipel miał “coś do udowodnienia po zakończeniu wyścigu niedzielę z mieszanymi uczuciami”.

“Zawsze miło jest spróbować czegoś innego, nie tylko finiszować“, powiedział Greipel. “Dla mnie było bardzo spontaniczne. Jens Debusschere był w odjeździe, poprosiłem by zachował trochę sił, tak gdy do niego doskoczę aby mi pomógł. On to zrobił, wykonując przy tym świetną robotę. To jego pierwszy rok w zawodowym peletonie, więc jest to również zwycięstwo dla niego i całego zespołu”.