André Greipel (Omega Pharma-Lotto) otworzył wyścig KBC-Driedaagse De Panne. Niemiecki super sprinter pokonał Lieuwe`a Westrę (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) oraz Dmitriya Muravyeva (Team RadioShack). Aktywny był Michał Kwiatkowski (RadioShack).

Początkowo na czele znalazła się grupka w składzie: Jens Debusschere (Omega Pharma-Lotto), Laurens De Vreese and Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen-Mercator), Bert De Backer (Skil-Shimano), Mickaël Delage (FDJ), Sébastien Turgot (Europcar), Aleksejs Saramotins (Cofidis) oraz Pim Ligthart (Vacansoleil-DCM). Ucieczka zyskała trzy minuty przewagi, jednak za jej kasowanie zabrała się drużyna Rabobank.

W połowie etapu do czołówki postanowiła dołączyć kolejna grupka, w której jechał m.in. Kwiatkowski i Greipel. Plany młodego Polaka się powiodły i wkrótce znalazł się w pierwszej grupce. Szybkie tempo kruszyło czołówkę, w której na finiszu ze znikomą przewagą zostali Greipel, Vladimir Gusiev (Team Katusha), Murayev oraz Westra. Czwórka cudem wybroniła się przed peletonem i to właśnie ona walczyła o zwycięstwo.

Bezapelacyjnie najszybszy był Greipel, który w generalce ma 3 sekundy przewagi nad Bertem De Backer (Skil – Shimano) oraz 5 sekund nad Westrą. Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) jest 53. a Kwiatkowski 97.

Zobacz końcówkę etapu:

 

Wyniki 1 etapu:

1 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 4:22:33
2 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
3 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
4 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
5 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
6 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
7 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
8 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
9 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
10 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
11 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad
12 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
13 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
14 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
15 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
16 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
17 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
18 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
19 Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team
20 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
21 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
22 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
23 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
24 Russell Downing (GBr) Sky Procycling
25 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
26 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet
27 Sébastien Rosseler (Bel) Team RadioShack
28 Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet
29 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
30 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
31 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team
32 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
33 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
34 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
35 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
36 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar
37 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
38 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
39 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
40 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
41 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad
42 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
43 Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana
44 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
45 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
46 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack
47 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
48 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team
49 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
50 William Bonnet (Fra) FDJ
51 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
52 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
53 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale
54 Staf Scheirlinckx (Bel) Veranda’s Willems – Accent
55 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack
56 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
57 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
58 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad
59 Robert Retschke (Ger) Team Netapp
60 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
61 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
62 Arnoud Van Groen (Ned) Veranda’s Willems – Accent
63 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox
64 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
65 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
66 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
67 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet
68 Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD
69 Mickaël Delage (Fra) FDJ
70 Dominique Rollin (Can) FDJ
71 Mirco Lorenzetto (Ita) Pro Team Astana
72 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
73 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
74 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
75 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
76 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
77 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
78 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet
79 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
80 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
81 Michael Barry (Can) Sky Procycling
82 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
83 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale
84 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
85 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
86 Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto
87 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp
88 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
89 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
90 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
91 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto
92 Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano
93 Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet
94 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
95 Steve Chainel (Fra) FDJ
96 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
97 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack
98 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
99 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
100 Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp
101 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad
102 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
103 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling
104 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
105 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
106 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team
107 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
108 Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox
109 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
110 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team
111 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
112 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
113 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano 0:00:38
114 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:00:41
115 Bobbie Traksel (Ned) Landbouwkrediet 0:00:59
116 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet
117 John Murphy (USA) BMC Racing Team
118 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:01:05
119 Scott Zwizanski (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:13
120 David Veilleux (Can) Team Europcar
121 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:01:17
122 Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team 0:01:48
123 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
124 Bram Schmitz (Ned) Veranda’s Willems – Accent
125 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad 0:02:55
126 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
127 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp 0:03:07
128 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:30
129 Eric Baumann (Ger) Team Netapp 0:04:47
130 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano
131 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:05:49
132 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
133 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
134 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack 0:06:48
135 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team
136 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ
137 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun
138 Grégory Habeaux (Bel) Veranda’s Willems – Accent
139 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team 0:07:12
140 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
141 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
142 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad
143 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:07:14
144 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto 0:10:55
145 Iljo Keisse (Bel) Quickstep Cycling Team 0:12:03
146 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale
147 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
148 Steven Cozza (USA) Team Netapp
149 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
150 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
151 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
152 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
153 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
154 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
155 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
156 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
157 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
158 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun 0:12:32
159 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD
160 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack
161 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack
162 Manuele Caddeo (Ita) Colnago – CSF Inox
163 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling
164 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling
165 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
166 Jake Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
167 Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team
168 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
169 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD
170 Chris Barton (USA) BMC Racing Team
171 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
172 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
173 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
174 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:15:22
175 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
176 Andrew Pinfold (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling
177 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
DNF Adrian Hegevary (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
DNF Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team
DNF Leif Hoste (Bel) Katusha Team
DNF Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox