Roberto Ferrari (Androni Giocattoli), jest po dwóch etapach liderem wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali. 2. etap padł łupem Claudio Corioniego (Acqua & Sapone), który pokonał młodą wschodzącą gwiazdę sprintu, Andrea Guardiniego (Farnese Vini – Neri Sottoli) oraz lidera, Roberto Ferrariego. Krzysztof Szczawiński (Miche) był 16.

2. etap ze startem i metą w Rovigo liczył 194km. Na 21 km z przodu pojawiła się grupka w składzie: Kristian Forbord (Amore & Vita), Joel Eglin (Price Your Bike) i Christopher Stevenson (Spareanken Vest Ridley). Chwilę potem dołączyli do nich: Gianluca Maggiore i Stefano Borchi (De Rosa – Ceramica Flaminia). I tak oto dzielna piątka stworzyła maksymalnie 3 minutową przewagę.

Maggiore i Stevenson byli ostatnimi zawodnikami których schwytał peleton na dwie rundy przed końcem. W międzyczasie jeszcze kilku kolarzy próbowało odjechać od zasadniczej grupy. Na długi finisz zdecydował się Corioni, który po przepięknym ataku na 500 metrów przed metą odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Drugie miejsce dla 22-letniego neopro, Guardiniego. Trzeci był Ferrari. Krzysztof Szczawiński był 16, a jego klubowy kolega Sławomir Kohut był 45.

W klasyfikacji generalnej, po dwóch etapach na czele znajdują się trzej kolarze Androni Giocattoli. Liderem jest Ferrari który ma 4 sekundy przewagi nad Jacksonem Rodriguezem oraz Emanuele Sellą. Sławomir Kohut ze stratą 33 sekund jest 65, a Szczawiński ma równo minutę straty i jest 86.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments