Foto: Team Jumbo-Visma Academy

Jhonatan Narváez (INEOS Grenadiers) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Ekwadorczyk wygrał o sekundę dzięki bonusowi na linii mety ostatniego etapu, który wygrał Pascal Eenkhoorn (Team Jumbo-Visma).

Ostatnie etap włoskiej “etapówki” rozgrywany był na rundach wokół Forlì. Do przejechania było prawie 167 kilometrów. Kolarze siedmiokrotnie pokonywali podjazd Rocca delle Caminate (3,4 km długości; średnie nachylenie 6,6 %).

Przed peletonem dość szybko pojawiła się bardzo mocna ucieczka w składzie: Santiago Buitrago (Bahrain McLaren), Edward Ravasi (UAE Emirates), Ben O’Connor (NTT Pro Cycling), Johan Jacobs (Movistar), Luca Covili (Bardiani-CSF-Faizanè), Oscar Riesebeek (Alpecin Fenix), Julen Amezqueta (Caja Rural), Jan Bakelants (Circus Wanty Gobert), Delio Fernandez i Simon Carr (obaj Nippo Delko Provence).

Po 50 kilometrach ścigania mieli oni ponad dwie minuty przewagi nad peletonem prowadzonym przez INEOS Grenadiers. Na kolejnych rundach ucieczka się podzieliła i zostali w niej: Buitrago, Ravasi, O’Connor, Riesebeek, Bakelants i Fernandez.

Duża grupa nie dawała za wygraną i na 22 kilometry przed metą harcownicy mieli tylko 90 sekund przewagi. Najdłużej na czele utrzymał się Santiago Buitrago (Bahrain McLaren), który został wchłonięty na ostatnim kilometrze.

Sprint z małej grupy wygrał Pascal Eenkhoorn (Team Jumbo-Visma). Kolejne miejsca zajęli Diego Ulissi (UAE-Team Emirates) i Jhonatan Narváez (INEOS Grenadiers).

Dzięki bonusowi na linii mety o sekundę klasyfikację generalną wygrał Narváez (INEOS Grenadiers)!

Wyniki ostatniego etapu:

Pozycja Kolarz  Ekipa Czas
1  EENKHOORN Pascal Jumbo-Visma Development Team 03:54:05
2  ULISSI Diego UAE-Team Emirates ,,
3  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers ,,
4  KUZNETSOV Viacheslav Gazprom – RusVelo ,,
5  PASQUALON Andrea Circus – Wanty Gobert ,,
6  VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix ,,
7  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step ,,
8  VISCONTI Giovanni Vini Zabù – KTM ,,
9  LIVYNS Arjen Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
10  MANNION Gavin Rally Cycling ,,
11  MOSCA Jacopo Trek – Segafredo ,,
12  COVI Alessandro UAE-Team Emirates ,,
13  RESTREPO Jhonatan Androni Giocattoli – Sidermec ,,
14  RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix ,,
15  RUBIO Einer Augusto Movistar Team ,,
16  MÄDER Gino NTT Pro Cycling ,,
17  CAÑAVERAL Johnatan Giotti Victoria ,,
18  GREGAARD Jonas Astana Pro Team ,,
19  FINETTO Mauro NIPPO DELKO One Provence ,,
20  BAKELANTS Jan Circus – Wanty Gobert ,,
21  RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec ,,
22  INKELAAR Kevin Bahrain – McLaren ,,
23  ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step ,,
24  CABEDO Óscar Burgos-BH ,,
25  CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
26  BAIS Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
27  BUITRAGO Santiago Bahrain – McLaren ,,
28  ATAPUMA Darwin Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
29  KUDUS Merhawi Astana Pro Team ,,
30  PRONSKIY Vadim Astana Pro Team ,,
31  FEDELI Alessandro NIPPO DELKO One Provence ,,
32  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA ,,
33  O’CONNOR Ben NTT Pro Cycling 00:09
34  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 00:10
35  FERNÁNDEZ Delio NIPPO DELKO One Provence ,,
36  RAVASI Edward UAE-Team Emirates 00:29
37  CHERNETSKI Sergei Gazprom – RusVelo 00:35
38  SWIFT Ben INEOS Grenadiers 00:39
39  RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo 00:46
40  FISHER-BLACK Finn Jumbo-Visma Development Team ,,
41  SCHELLING Ide BORA – hansgrohe ,,
42  ALBANESE Vincenzo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
43  DÍAZ José Manuel NIPPO DELKO One Provence ,,
44  HENAO Sergio UAE-Team Emirates ,,
45  FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 01:10
46  KNOX James Deceuninck – Quick Step 01:13
47  RUBIO Diego Burgos-BH 01:25
48  OSORIO Juan Felipe Burgos-BH ,,
49  KOOIJ Olav Jumbo-Visma Development Team ,,
50  GONZÁLEZ David Caja Rural – Seguros RGA ,,
51  MENDOZA Omar Alberto Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
52  DI FELICE Francesco Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
53  DI SANTE Antonio Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
54  COLOMBO Raul Work Service Dynatek Vega ,,
55  ARCAS Jorge Movistar Team ,,
56  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 01:31
57  CEPEDA Jefferson Alexander Androni Giocattoli – Sidermec 05:06
58  HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 05:50
59  BALLERSTEDT Maurice Jumbo-Visma Development Team ,,
60  JACOBS Johan Movistar Team ,,
61  CONTRERAS Rodrigo Astana Pro Team ,,
62  SOBRERO Matteo NTT Pro Cycling ,,
63  NOVAK Domen Bahrain – McLaren ,,
64  MARENGO Umberto Vini Zabù – KTM ,,
65  CARR Simon NIPPO DELKO One Provence ,,
66  WACKERMANN Luca Vini Zabù – KTM 06:08
67  THWAITES Scott Alpecin-Fenix 07:08
68  TOTÒ Paolo Work Service Dynatek Vega 09:11
69  BURCHIO Federico Work Service Dynatek Vega ,,
70  RIGATTI Tommaso Team Colpack Ballan 09:16
71  HAYTER Ethan INEOS Grenadiers 09:25
72  COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè 10:28
73  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA 10:58
74  IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
75  MORA Sebastián Movistar Team 16:22
76  ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling ,,
77  PETILLI Simone Circus – Wanty Gobert ,,
78  CONTI Valerio UAE-Team Emirates ,,
79  CRETTI Luca Beltrami TSA Marchiol ,,
80  MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA ,,
81  CRESCIOLI Giosuè Beltrami TSA Marchiol ,,
82  RADICE Raffaele Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
83  ROELANDTS Jürgen Movistar Team ,,
84  PARISINI Nicolò Beltrami TSA Marchiol ,,
85  EIKING Odd Christian Circus – Wanty Gobert ,,
86  QUARTERMAN Charlie Trek – Segafredo ,,
87  SPREAFICO Matteo Vini Zabù – KTM ,,
88  SALVIETTI Niccolò Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
89  ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
90  MOLENAAR Alex Burgos-BH ,,
91  MASOTTO Giulio Team Colpack Ballan ,,
92  CHERKASOV Nikolay Gazprom – RusVelo ,,
93  PLUIMERS Rick Jumbo-Visma Development Team ,,
94  REIJNEN Kiel Trek – Segafredo ,,
95  DRUCKER Jempy BORA – hansgrohe ,,
96  GHIRMAY HAILU Biniam NIPPO DELKO One Provence ,,
97  STRAKHOV Dmitry Gazprom – RusVelo ,,
98  KAMP Alexander Trek – Segafredo ,,
99  JANSE VAN RENSBURG Reinardt NTT Pro Cycling ,,
100  EZQUERRA Jesús Burgos-BH ,,
101  ELOSEGUI Iñigo Movistar Team ,,
102  GAROSIO Andrea Vini Zabù – KTM ,,
103  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe ,,
104  CORTESE Jacopo Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
105  TILLER Rasmus NTT Pro Cycling ,,
106  DAVIES Scott Bahrain – McLaren ,,
107  ZAHIRI Abderrahim General Store Essegibi F.lli Curia ,,
108  SOSA Iván Ramiro INEOS Grenadiers ,,
109  WRIGHT Alfred Bahrain – McLaren ,,
110  RIES Michel Trek – Segafredo ,,
111  ZANDRI Francesco Work Service Dynatek Vega ,,
112  SOTO Nelson Andrés Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
113  BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe ,,
114  SMARZARO Daniel General Store Essegibi F.lli Curia ,,
115  VAN DER HOORN Taco Jumbo-Visma Development Team ,,
116  CAIATI Aldo Team Colpack Ballan ,,
117  TAMINIAUX Lionel Bingoal – Wallonie Bruxelles 16:30
DNF  ONESTI Emanuele Giotti Victoria
DNF  RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers ,,
DNF  SERRANO Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF  SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step ,,
DNF  ZURLO Federico Giotti Victoria ,,
DNF  FLÓREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF  VAN POPPEL Boy Circus – Wanty Gobert ,,
DNF  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step ,,
DNF  BROGI Adriano Giotti Victoria ,,
DNF  NEKRASOV Denis Gazprom – RusVelo ,,
DNF  BAUHAUS Phil Bahrain – McLaren ,,
DNF  LIETAER Eliot Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
DNF  DE BOD Stefan NTT Pro Cycling ,,
DNF  AGUIRRE Hernán Ricardo Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
DNF  RICHARDSON Alexander Alpecin-Fenix ,,
DNF  FELLINE Fabio Astana Pro Team ,,
DNF  VANENDERT Jelle Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
DNF  DOULL Owain INEOS Grenadiers ,,
DNF  VERGAERDE Otto Alpecin-Fenix ,,
DNF  STALNOV Nikita Astana Pro Team ,,
DNS  CHIRICO Luca Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNS  BROWN Nathan Rally Cycling ,,
DNS  FORTUNATO Lorenzo Vini Zabù – KTM ,,

 

Końcowa klasyfikacja generalna :

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 15:15:54
2  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 00:01
3  ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step 00:17
4  ULISSI Diego UAE-Team Emirates 00:25
5  CONCI Nicola Trek – Segafredo 00:30
6  EENKHOORN Pascal Jumbo-Visma Development Team 00:40
7  MOSCA Jacopo Trek – Segafredo 00:42
8  KUDUS Merhawi Astana Pro Team 00:43
9  FINETTO Mauro NIPPO DELKO One Provence 00:47
10  MANNION Gavin Rally Cycling 00:53
11  GREGAARD Jonas Astana Pro Team 00:54
12  RUBIO Einer Augusto Movistar Team 01:00
13  INKELAAR Kevin Bahrain – McLaren 01:07
14  RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec 01:11
15  BAIS Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 01:22
16  VISCONTI Giovanni Vini Zabù – KTM 01:24
17  BAKELANTS Jan Circus – Wanty Gobert 01:25
18  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA 01:31
19  CABEDO Óscar Burgos-BH ,,
20  SCHELLING Ide BORA – hansgrohe 01:39
21  KNOX James Deceuninck – Quick Step 02:51
22  MENDOZA Omar Alberto Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 03:41
23  CAÑAVERAL Johnatan Giotti Victoria 03:50
24  ARCAS Jorge Movistar Team 04:00
25  COVI Alessandro UAE-Team Emirates 04:33
26  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 04:46
27  VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix 05:05
28  MÄDER Gino NTT Pro Cycling 05:33
29  O’CONNOR Ben NTT Pro Cycling 05:48
30  WACKERMANN Luca Vini Zabù – KTM 09:45
31  DÍAZ José Manuel NIPPO DELKO One Provence 10:34
32  RAVASI Edward UAE-Team Emirates 11:21
33  HAYTER Ethan INEOS Grenadiers 11:46
34  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA 12:47
35  CEPEDA Jefferson Alexander Androni Giocattoli – Sidermec 14:09
36  OSORIO Juan Felipe Burgos-BH 15:05
37  HENAO Sergio UAE-Team Emirates 16:43
38  SOSA Iván Ramiro INEOS Grenadiers 16:57
39  FISHER-BLACK Finn Jumbo-Visma Development Team 17:03
40  ATAPUMA Darwin Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 17:06
41  GHIRMAY HAILU Biniam NIPPO DELKO One Provence 17:27
42  BUITRAGO Santiago Bahrain – McLaren 17:41
43  RUBIO Diego Burgos-BH 17:49
44  RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo 18:32
45  SWIFT Ben INEOS Grenadiers 18:48
46  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 21:27
47  CONTI Valerio UAE-Team Emirates 22:24
48  PRONSKIY Vadim Astana Pro Team 22:45
49  CHERNETSKI Sergei Gazprom – RusVelo 23:45
50  PASQUALON Andrea Circus – Wanty Gobert 25:00:00
51  HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 26:22:00
52  LIVYNS Arjen Bingoal – Wallonie Bruxelles 26:36:00
53  CONTRERAS Rodrigo Astana Pro Team 27:15:00
54  THWAITES Scott Alpecin-Fenix 29:42:00
55  RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix 31:13:00
56  DI FELICE Francesco Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 31:18:00
57  COLOMBO Raul Work Service Dynatek Vega 33:03:00
58  PARISINI Nicolò Beltrami TSA Marchiol 33:07:00
59  ALBANESE Vincenzo Bardiani-CSF-Faizanè 33:55:00
60  NOVAK Domen Bahrain – McLaren 34:27:00
61  RESTREPO Jhonatan Androni Giocattoli – Sidermec 35:20:00
62  PETILLI Simone Circus – Wanty Gobert 35:35:00
63  FEDELI Alessandro NIPPO DELKO One Provence 35:55:00
64  DAVIES Scott Bahrain – McLaren 36:13:00
65  ROELANDTS Jürgen Movistar Team 36:37:00
66  EIKING Odd Christian Circus – Wanty Gobert 37:12:00
67  DI SANTE Antonio Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 37:49:00
68  GAROSIO Andrea Vini Zabù – KTM 38:08:00
69  ZAHIRI Abderrahim General Store Essegibi F.lli Curia 38:14:00
70  TOTÒ Paolo Work Service Dynatek Vega 39:24:00
71  BURCHIO Federico Work Service Dynatek Vega 39:26:00
72  SOBRERO Matteo NTT Pro Cycling 40:23:00
73  COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè 40:53:00
74  PLUIMERS Rick Jumbo-Visma Development Team 41:14:00
75  FERNÁNDEZ Delio NIPPO DELKO One Provence 41:22:00
76  KUZNETSOV Viacheslav Gazprom – RusVelo 42:09:00
77  IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA 42:20:00
78  KOOIJ Olav Jumbo-Visma Development Team 42:43:00
79  BALLERSTEDT Maurice Jumbo-Visma Development Team 43:22:00
80  GONZÁLEZ David Caja Rural – Seguros RGA 44:41:00
81  FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 44:54:00
82  CAIATI Aldo Team Colpack Ballan 45:13:00
83  RIGATTI Tommaso Team Colpack Ballan 45:14:00
84  SMARZARO Daniel General Store Essegibi F.lli Curia 45:30:00
85  CHERKASOV Nikolay Gazprom – RusVelo 45:47:00
86  ELOSEGUI Iñigo Movistar Team 47:23:00
87  CARR Simon NIPPO DELKO One Provence 47:27:00
88  MARENGO Umberto Vini Zabù – KTM 47:49:00
89  JACOBS Johan Movistar Team 48:14:00
90  ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 48:50:00
91  VAN DER HOORN Taco Jumbo-Visma Development Team 49:22:00
92  SOTO Nelson Andrés Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 49:25:00
93  KAMP Alexander Trek – Segafredo 50:39:00
94  CORTESE Jacopo Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 51:32:00
95  MOLENAAR Alex Burgos-BH 52:00:00
96  TILLER Rasmus NTT Pro Cycling 52:01:00
97  MORA Sebastián Movistar Team 52:05:00
98  ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling 52:40:00
99  SPREAFICO Matteo Vini Zabù – KTM 52:44:00
100  EZQUERRA Jesús Burgos-BH 52:45:00
101  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe 53:47:00
102  STRAKHOV Dmitry Gazprom – RusVelo 53:54:00
103  TAMINIAUX Lionel Bingoal – Wallonie Bruxelles 53:59:00
104  RIES Michel Trek – Segafredo 54:44:00
105  DRUCKER Jempy BORA – hansgrohe 57:40:00
106  JANSE VAN RENSBURG Reinardt NTT Pro Cycling 57:43:00
107  WRIGHT Alfred Bahrain – McLaren 57:48:00
108  QUARTERMAN Charlie Trek – Segafredo 57:51:00
109  CRETTI Luca Beltrami TSA Marchiol 58:31:00
110  SALVIETTI Niccolò Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 58:34:00
111  MASOTTO Giulio Team Colpack Ballan 58:42:00
112  BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 58:47:00
113  REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 58:51:00
114  MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA 59:38:00
115  CRESCIOLI Giosuè Beltrami TSA Marchiol 59:57:00
116  RADICE Raffaele Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 59:59:00
117  ZANDRI Francesco Work Service Dynatek Vega 01:00:19