Foto: Vini Zabù - Pro Cycling Team

Jakub Mareczko (Vini Zabù) został pierwszym liderem wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali.

36. edycja Settimana Internazionale Coppi e Bartali zaczęła się tradycyjnie od dwóch etapów, które odbywają się pierwszego dnia rywalizacji. Najpierw kolarze mieli do pokonania niespełna 98 kilometrów na rundach wokół Gatteo. Tam trzykrotnie musieli zmierzyć się z podjazdem pod Longiano (1200 metrów długości; średnie nachylenie 7,3 %).

Na liście startowej mieliśmy dwóch Polaków: Kamila Gradka (Vini Zabù) i Dominika Góraka (General Store Essegibi F.lli Curia). Tuż przed startem okazało się, że do rywalizacji nie przystąpił zgłoszony wcześniej Gianni Moscon (INEOS Grenadiers).

Po kilku nieudanych atakach w odjazd zabrali się Raffaele Radice (Mg.k Vis VPM) i Francesco Zandri (Work Service Marchiol Vega). Dwójka po przejechaniu 30 kilometrów miała niewiele ponad minutę przewagi nad peletonem.

Dwie pierwsze górskie premie wygrał Zandri, a tuż przed trzecim podjazdem ucieczka została doścignięta, a do mety zostały 24 kilometry. Walka o koszulkę górala rozegrała się na ostatniej premii. Wygrał ją będący wcześniej w ucieczce Radice i to on po etapie zostanie uhonorowany w tej klasyfikacji.

Na ostatnich kilometrach rządy przejęła ekipa Vini Zabù, która dyktowała dobre tempo dla Kuby Mareczko. Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie na pierwszym odcinku zadecydował sprint z peletonu.

Doskonale pracę swoich kolegów wykończył Jakub Mareczko, który został zwycięzcą i pierwszym liderem 36. edycji Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Urodzony w Polsce, a reprezentujący Włochy zawodnik wyprzedził na kresce samego Marka Cavendisha (Deceuninck – Quick Step). Trzecie miejsce wywalczył Marius Mayrhofer (Team DSM).

Wyniki etapu 1a:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  MARECZKO Jakub Vini Zabù 02:19:05
2  CAVENDISH Mark Deceuninck – Quick Step ,,
3  MAYRHOFER Marius Team DSM ,,
4  COATI Luca Team Qhubeka ,,
5  HAYTER Ethan INEOS Grenadiers ,,
6  ZECCHIN Michael Work Service Marchiol Vega ,,
7  ROCCHETTA Cristian General Store Essegibi F.lli Curia ,,
8  ALBANESE Vincenzo EOLO-Kometa ,,
9  CIMA Damiano Gazprom – RusVelo ,,
10  VAN DIJKE Mick Team Jumbo-Visma ,,
11  NENCINI Tommaso Italy ,,
12  MOSCA Jacopo Trek – Segafredo ,,
13  GABBURO Davide Bardiani-CSF-Faizanè ,,
14  BASEGGIO Matteo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
15  RUBIO Einer Augusto Movistar Team ,,
16  GONZÁLEZ Abner Movistar Team ,,
17  VAN WILDER Ilan Team DSM ,,
18  SWIFT Ben INEOS Grenadiers ,,
19  HESSMANN Michel Team Jumbo-Visma ,,
20  BRUSSENSKIY Gleb Astana – Premier Tech ,,
21  ROMO Javier Astana – Premier Tech ,,
22  CRETTI Luca Beltrami TSA – Tre Colli ,,
23  VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma ,,
24  SHALUNOV Evgeny Gazprom – RusVelo ,,
25  JORGENSON Matteo Movistar Team ,,
26  DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation ,,
27  FRAPPORTI Mattia EOLO-Kometa ,,
28  ARCHBOLD Shane Deceuninck – Quick Step ,,
29  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step ,,
30  BURCHIO Federico Work Service Marchiol Vega ,,
31  PONOMAR Andrii Androni Giocattoli – Sidermec ,,
32  ALBA Juan Diego Movistar Team ,,
33  HENAO Sebastián INEOS Grenadiers ,,
34  DELLA LUNGA Francesco Team Colpack Ballan ,,
35  PARISINI Nicolò Beltrami TSA – Tre Colli ,,
36  RAVASI Edward EOLO-Kometa ,,
37  SYRITSA Gleb Russia ,,
38  EG Niklas Trek – Segafredo ,,
39  NIBALI Antonio Trek – Segafredo ,,
40  GALL Felix Team DSM ,,
41  RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec ,,
42  COLLEONI Kevin Team BikeExchange ,,
43  SEPÚLVEDA Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
44  DI BENEDETTO Stefano Work Service Marchiol Vega ,,
45  GRADEK Kamil Vini Zabù ,,
46  SOSA Iván Ramiro INEOS Grenadiers ,,
47  CAÑAVERAL Johnatan Bardiani-CSF-Faizanè ,,
48  CAROLLO Francesco Mg.k Vis VPM ,,
49  BOARO Manuele Astana – Premier Tech ,,
50  FELLINE Fabio Astana – Premier Tech ,,
51  VISINTAINER Lorenzo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
52  COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè ,,
53  MONACO Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè ,,
54  GARAVAGLIA Giacomo Work Service Marchiol Vega ,,
55  AYUSO Juan Team Colpack Ballan ,,
56  RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo ,,
57  MULUBRHAN Henok Team Qhubeka ,,
58  MILESI Lorenzo Beltrami TSA – Tre Colli ,,
59  HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step ,,
60  FETTER Erik EOLO-Kometa ,,
61  DE PRETTO Davide Beltrami TSA – Tre Colli ,,
62  HOWSON Damien Team BikeExchange ,,
63  HERMANS Ben Israel Start-Up Nation ,,
64  AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
65  LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
66  ZARDINI Edoardo Vini Zabù ,,
67  VDOVIN Alexander Russia ,,
68  LEEMREIZE Gijs Team Jumbo-Visma ,,
69  SCARONI Cristian Gazprom – RusVelo ,,
70  CONTRERAS Rodrigo Astana – Premier Tech ,,
71  MARTINELLI Alessio Team Colpack Ballan ,,
72  CHRISTENSEN Drew Team Qhubeka ,,
73  TOLIO Alex Italy ,,
74  HENAO Sergio Team Qhubeka ,,
75  HEPBURN Michael Team BikeExchange ,,
76  SCHULTZ Nick Team BikeExchange ,,
77  FISHER-BLACK Finn Team Jumbo-Visma ,,
78  PICCOLI James Israel Start-Up Nation ,,
79  RODRIGUEZ Carlos INEOS Grenadiers ,,
80  LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA ,,
81  BERSENEV Nikita Russia ,,
82  CARRETERO Héctor Movistar Team ,,
83  SENNI Manuel Italy ,,
84  BRAVO Garikoitz Euskaltel – Euskadi ,,
85  FRIGO Marco Italy ,,
86  DUNBAR Eddie INEOS Grenadiers ,,
87  TIBERI Antonio Trek – Segafredo ,,
88  FORTUNATO Lorenzo EOLO-Kometa ,,
89  TOSIN Ricardo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
90  FANCELLU Alessandro EOLO-Kometa ,,
91  GHEBREIGZABHIER Amanuel Trek – Segafredo ,,
92  PETRUCCI Mattia Team Colpack Ballan ,,
93  STALNOV Nikita Astana – Premier Tech ,,
94  COLOMBO Raul Work Service Marchiol Vega ,,
95  SZARKA Gergely Giotti Victoria – Savini Due ,,
96  SALVIETTI Niccolò Mg.k Vis VPM ,,
97  LUCCA Riccardo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
98  BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation ,,
99  CUADRADO Unai Euskaltel – Euskadi ,,
100  DIMA Emil Giotti Victoria – Savini Due ,,
101  OSORIO Alejandro Caja Rural – Seguros RGA ,,
102  REBELLIN Davide Work Service Marchiol Vega ,,
103  MURGUIALDAY Jokin Caja Rural – Seguros RGA ,,
104  CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
105  RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec ,,
106  ZAHIRI Abderrahim General Store Essegibi F.lli Curia ,,
107  DOUBLE Paul Mg.k Vis VPM ,,
108  NIV Guy Israel Start-Up Nation ,,
109  PLEBANI Nicola Team Colpack Ballan ,,
110  VACEK Mathias Gazprom – RusVelo ,,
111  KUZMIN Anton Gazprom – RusVelo ,,
112  GUARDINI Andrea Giotti Victoria – Savini Due ,,
113  BEVILACQUA Simone Vini Zabù ,,
114  VELASCO Simone Gazprom – RusVelo ,,
115  FRAPPORTI Marco Vini Zabù ,,
116  NATAROV Yuriy Astana – Premier Tech ,,
117  BOSCARO Davide Team Colpack Ballan ,,
118  BALESTRA Lorenzo Beltrami TSA – Tre Colli ,,
119  UMBRI Gidas Team Colpack Ballan ,,
120  CEPEDA Jefferson Alexander Androni Giocattoli – Sidermec ,,
121  MUKHOMEDIAROV Dmitrii Russia ,,
122  GÓRAK Dominik General Store Essegibi F.lli Curia ,,
123  GAROSIO Andrea Bardiani-CSF-Faizanè ,,
124  SÁEZ Héctor Caja Rural – Seguros RGA ,,
125  DE MARCHI Alessandro Israel Start-Up Nation ,,
126  NIKIFOROV Arseny Russia ,,
127  NORSGAARD Mathias Movistar Team ,,
128  SUNDERLAND Dylan Team Qhubeka ,,
129  SINZA Raul-Antonio Giotti Victoria – Savini Due ,,
130  GUASCO Mattia Team Qhubeka ,,
131  PUPPIO Antonio Team Qhubeka ,,
132  CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,,
133  BERWICK Sebastian Israel Start-Up Nation ,,
134  HAYTER Leo Team DSM ,,
135  WRIGHT Paul Mg.k Vis VPM ,,
136  JUARISTI Txomin Euskaltel – Euskadi ,,
137  DINA Márton EOLO-Kometa ,,
138  PIRAS Andrea Beltrami TSA – Tre Colli ,,
139  RIVERA Kevin Bardiani-CSF-Faizanè ,,
140  SCARTEZZINI Michele Italy ,,
141  VANDENABEELE Henri Team DSM ,,
142  DRAGHI Guido Mg.k Vis VPM ,,
143  SMIRNOV Ivan Russia ,,
144  MEYER Cameron Team BikeExchange ,,
145  SVESHNIKOV Kirill Russia ,,
146  RADICE Raffaele Mg.k Vis VPM 01:01
147  CUADROS Álvaro Caja Rural – Seguros RGA 01:54
148  PLUIMERS Rick Team Jumbo-Visma 00:00
149  YUSTRE Kristian Javier Giotti Victoria – Savini Due ,,
150  BRENNER Marco Team DSM ,,
151  VERMAERKE Kevin Team DSM ,,
152  GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step ,,
153  BERTAZZO Liam Vini Zabù 02:43
154  STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù 00:00
155  ONESTI Emanuele Giotti Victoria – Savini Due ,,
156  TESFATSION Natnael Androni Giocattoli – Sidermec ,,
157  AULAR Orluis Caja Rural – Seguros RGA ,,
158  ZANDRI Francesco Work Service Marchiol Vega 03:43
159  PESENTI Thomas Beltrami TSA – Tre Colli ,,
160  BEWLEY Sam Team BikeExchange 03:45
161  PENCEDANO Nicolo Mg.k Vis VPM ,,
162  UMBA Santiago Androni Giocattoli – Sidermec 00:00
163  COLNAGHI Luca Italy ,,
164  VENDRAME Andrea Italy ,,
165  SIMION Paolo Giotti Victoria – Savini Due ,,
166  TORRES Albert Movistar Team ,,
167  ARISTI Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
168  ANGULO Antonio Euskaltel – Euskadi ,,
DNF  ZEITS Andrey Team BikeExchange
DNF  AZURMENDI Ibai Euskaltel – Euskadi
DNS  MOSCON Gianni INEOS Grenadiers
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments