Organizatorzy kanadyjskich wyścigów z kalendarza światowego czyli Grand Prix Cycliste Quebec i Montreal, ponownie ugoszczą wszystkie ekipy ProTeams, których łącznie jest 18.

Zespołami Professional Continental, które dopełnią miejsca dla 22. ekip są: kanadyjski SpiderTech-C10 oraz francuskie drużyny Cofidis, FDJ i Europcar.

Grand Prix Cycliste de Québec odbędzie się w piątek, 9 września, a Grand Prix Cycliste de Montréal w niedzielę, 11 września 2011 roku.

SpiderTech powered by C10, to zespół legendy kolarstwa kanadyjskiego Steve`a Bauer. Drużyna w tym roku zdobyła licencję Professional Continental, stając się pierwszym kanadyjskim zespołem, który osiągnął ten poziom. W jego drużynie ścigają się m.in.: kolarze regionu Quebec czyli: Guillaume Boivin, Kevin Lacombe, Martin Gilbert i Dawid Boily, jak również kolarze z północnoamerykańskimi korzeniami: Svein Tuft, Zach Bell i Will Routley.

Team Europcar został zaproszony ze względu na ubiegłorocznego triumfatora Grand Prix Cycliste de Québec, Thomasa Voecklera jak również obecność w zespole kolarza z Quebec`u Davida Veilleux. Również w składzie FDJ znajduje się kolarz z tego regionu, a jest to Dominique Rollin.

ProTeams
AG2R La Mondiale
BMC Racing Team
Euskaltel-Euskadi
HTC – Highroad
Katusha Team
Lampre – ISD
Leopard Trek
Liquigas-Cannondale
Movistar Team
Omega Pharma-Lotto
Pro Team Astana
Quickstep Cycling Team
Rabobank Cycling Team
Saxo Bank Sungard
Sky Procycling
Team Garmin-Cervelo
Team RadioShack
Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

Professional Continental Teams
Cofidis
FDJ
Team Europcar
Team SpiderTech-C10

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments