Alberto Contador (Saxo Bank) opowiada o swoim urazie do afery dopingowej, którą opisuje jako “trwałą bliznę, która zostanie ze mną do końca życia”, w rozmowie z hiszpańską gazetą sportową AS. Trzykrotny zwycięzca Tour de France wykazał, że cała ta sprawa wywoływała u niego bezsenność, a nawet utratę włosów, dodając że “nie można sobie wyobrazić ilości cierpienia którą przeżyłem”.

Contador stwierdził, że zawsze popierał walkę z dopingiem. “Chcę aby zawodnicy wygrywali dzięki swoimi genetycznym walorom. Jestem rozżalony i wiem jak o tym zapomnieć, jednak ja chyba nie chcę wszystkiego zarzucić w przepaść. Są rzeczy o których lepiej pamiętać”.

Przechodząc do zagadnień związanych ze sportem, Contador opisał trasę Giro d’Italia jako “potworną” i ujawnił, że będzie chciał dojść do formy na Giro przez Volta a Catalunya, Vuelta a Castilla y León i Fleche Wallonne. Zapytany o swoje przemyślenia na temat wygrania trzech wielkich tourów w jednym sezonie, powiedział: “To coś, o czym długo myślałem. Jednak po tym wszystkim co się stało, nie wyobrażam sobie abym stawił temu czoła”.

“Między Giro i Tourem jest 34 dni na odpoczynek. I po wielkiej pętli kolejne 25. na Vueltę. W tym roku jest to trudne. Nie byłem na wakacjach i nie jestem w pełni wypoczęty. Bjarne Riis powiedział mi, aby nie dostać obsesji na tym punkcie. Pojadę na Giro bez ciśnienia, ale jeśli będę czuć się dobrze, postaram się wygrać“.