Rafał Majka, który dotychczas ścigał się dla włoskiej, amatorskiej drużyny Trevigiani Bottoli, podpisał kontrakt z ekipą Jarosława Marycza oraz Alberto Contadora, Saxo Bank SunGard! Oprócz naszego 21-letniego rodaka, do drużyny dołączył bardziej doświadczony były kolarz Milramu, Luke Roberts.

Szef duńskiej drużyny, Bjarne Riis wyjaśnił, że zdecydował się zatrudnić młodego chłopaka po tym jak zrobił na nim wrażenie na ostatnim obozie Saxo Banku, który odbył się na Majorce.

„On jest młody, potrafi być wszechstronny a jego prawdziwym obliczem jest jazda w górach. Była to bardzo kusząca oferta, którą trudno było odrzucić„, powiedział Riis. „Mam nadzieję, że wyszkolimy go na zawodnika który będzie walczył w Wielkich Tourach„.

Ze swojej strony, Majka zapewnił że jest zaszczycony możliwością ścigania się obok swojego „idola”, Hiszpana Alberto Contadora. Kolarz z Krakowa, nie będzie osamotniony ponieważ w Saxo Banku ściga się Jarosław Marycz, który również w przeszłości ścigał się we Włoszech.

Z kolei Luke Roberts, ścigał się już dla Rissa jeszcze w barwach drużyny CSC od 2005 do 2007.r. Ostatnio reprezentował barwy Milramu, po jego rozpadzie miał związać się z Pegasusem. Gdy na początku roku okazało się, że australijski projekt nie dojdzie do skutku, 34-latek pozostał bez drużyny. Pomocną dłoń podał mu jego były dyrektor sportowy.

Roberts w tym roku w barwach Reprezentacji Australii był 10 w Tour Down Under, oraz wygrał klasyfikację górską tego wyścigu. Jest specjalistą od jazdy indywidualnej na czas.

Poprzedni artykułBank BGŻ Team – Zgrupowanie z Zębie
Następny artykułPeter Sagan triumfuje po raz drugi w tym sezonie
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
RADZIEn
RADZIEn

Majka nareszcie!!!:) Caly Krakus trzyma kciuki!!!

emgiede
emgiede

Świetne wieści 🙂

Ł
Ł

Rafał MAJKA – Wychowanek Zbigniewa Klęka (WLKS KRAKUS BBC KRAKÓW) absolwent SMS Świdnica. ZGREDU GRATULUJE!!!!