Duńskie media informują, że Bjarne Riis chce wrócić do World Touru za sprawą nowej grupy, współtworzonej znów z Saxo Bankiem. 

Takie informacje wydają się zamykać wątek wejścia Riisa do grupy Cult, która boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Niedawno spekulowano, że Riis mógłby dołączyć do projektu w którym zaangażowana jest także grupa Stölting. Cult Energy ogłosiło, że natychmiastowo wycofuje się z finansowania drużyny zostawiając Stölting na lodzie. Tu do gry miałby wkroczyć Riis, zwłaszcza, że grupa otrzymała już duńską licencję.

Tak się najprawdopodobniej nie stanie, a wiemy to ze słów rzeczniczki Saxo Bank Cathrine Kier, która powiedziała portalowi bt.dk, że powrót Saxo Banku do kolarstwa jest możliwy tylko wtedy, gdy będzie miał miejsce na najwyższym poziomie, a więc na poziomie World Touru.

Bjarne Riis i Lars Christensen, szef Saxo Bank, współpracowali ze sobą od 2008 roku aż do momentu, gdy Oleg Tinkoff przejął cały zespół i został jedynym sponsorem grupy. To również poskutkowało m. in. wyrzuceniem Riisa z grupy, której był współtwórcą.

Duński portal informował, że Riis i Christensem spotkali się niedawno kilkukrotnie, a szef Saxo Banku opublikował zdjęcia z obiadu z Riisem na Majorce z dopiskiem ” Piękna knajpka w Palma de Mallorca – Abaco. Także ciekawa rozmowa o przyszłości ze zwycięzcą Tour de France. Nadal mamy coś do zrobienia.”

Wcześniej pojawiały się pogłoski o tym, że Riis spróbuje odkupić grupę Tinkoff – Saxo lub dołączy do grona sponsorów MTN – Qhubeka. Tinkoff jednak zdecydował się działać w pojedynkę, a rolę sponsorów w grupie z Afryki przejęły firmy Dimension Data i Deloitte.

Źródło: cyclingnews.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments