Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) wygrywając 3. etap wyścigu Giro di Sardegna, odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Słowak pokonał José Serpę (Androni Giocattoli) oraz dotychczasowego lidera, Damiano Cunego (Lampre-ISD).

Dzisiejszy odcinek prowadził z miejscowości Orani do Lanusei. Podczas 173 kilometrowego etapu, w ucieczkę dnia zabrało się sześciu kolarzy: Alessandro Ballan (BMC), Maxim Iglinski (Astana), Marco Frapporti (Colnago Csf Inox), Alexander Porsev (Katusha Team), Lucas Euser (Team Spidertech Powered by C10) oraz Antonio Santoro (Androni Giocattoli).

W peletonie mocne tempo nadawały ekipy Liquigas-Cannondale oraz Lampre-ISD, gdy ucieczka miała już tylko niecałą minutę przewagi na około 15 kilometrów przed kreską, zaatakowali Ballan oraz Santoro. Dwójka Włochów zgodnie współpracowała, jednak ich akcja zakończyła się na 6 kilometrów przed metą.

Sagan nie popełnił już błędów z wczorajszego etapu, kiedy to podczas podobnego finiszu na wzniesieniu dał się zaskoczyć kolarzom Androni Giocattoli, Jose Serpie, Emanuelowi Sella oraz Damiano Cunego. 21-letni Słowak pewnie sięgnął po swój drugi triumf w sezonie oraz drugi etap w tegorocznej edycji wyścigu dookoła Sardynii. Drugie miejsce dla Serpy, trzeci był Cunego.

Dzięki bonifikacie, zjawiskowy talent ze Słowacji ponownie objął prowadzenie w generalce, w której o 4 sekundy wyprzedza Cunego oraz o 6 sekund Serpę.

Wyniki 3 etapu Giro di Sardegna:

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 4:20:03
2 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
4 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:00:02
5 Ben Hermans (Bel) Team RadioShack
6 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
7 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD
8 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox
9 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana
10 Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli
11 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
12 Stefan Schumacher (Ger) Miche – Guerciotti
13 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
14 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:00:06
15 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:00:08
16 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone
17 Matthew Busche (USA) Team RadioShack
18 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
19 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
20 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
21 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:12
22 Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team 0:00:22
23 Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana 0:00:24
24 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche – Guerciotti 0:00:26
25 Geraint Thomas (GBr) Great Britain National Team
26 Peter Kennaugh (GBr) Great Britain National Team
27 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack
28 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack 0:01:02
29 Benjamin King (USA) Team RadioShack
30 Philip Deignan (Irl) Team RadioShack
31 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:06
32 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team
33 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:16
34 David Boily (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:01:21
35 Pasquale Muto (Ita) Miche – Guerciotti 0:01:28
36 Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team 0:01:59
37 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
38 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10
39 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team 0:02:38
40 Luca Fioretti (Ita) Ora Hotels Carrera
41 Emanuel Vona (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:02:39
42 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:02:42
43 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:02:43
44 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana 0:03:11
45 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:20
46 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale
47 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone 0:03:22
48 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10
49 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone
50 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team 0:03:31
51 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
52 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana
53 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana
54 Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana
55 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
56 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:03:49
57 Slawomir Kohut (Pol) Miche – Guerciotti 0:05:03
58 Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone
59 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone 0:05:53
60 Jonathan Monsalve (Ven) Androni Giocattoli
61 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli
62 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 0:06:41
63 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
64 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD
65 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
66 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone
67 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone 0:06:56
68 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:07:15
69 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team
70 Chris Butler (USA) BMC Racing Team
71 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
72 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche – Guerciotti
73 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
74 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:09:56
75 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 0:10:54
76 Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox
77 Andrew Tennant (GBr) Great Britain National Team
78 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
79 Luke Rowe (GBr) Great Britain National Team
80 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
81 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10
82 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale
83 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli
84 Gianluca Mirenda (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
85 Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera
86 Alessandro Malaguti (Ita) Ora Hotels Carrera
87 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10
88 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
89 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
90 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
91 Gianluca Randazzo (Ita) Miche – Guerciotti
92 Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack
93 Ben Swift (GBr) Great Britain National Team
94 Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10
95 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:12:58
96 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
97 Alfredo Balloni (Ita) Lampre – ISD
98 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale
99 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD
100 Kevin Lacombe (Can) Team Spidertech Powered By C10
DNS Roberto Cesaro (Ita) Miche – Guerciotti
DNF Martin Gilbert (Can) Team Spidertech Powered By C10
DNF Cristiano Fumagalli (Ita) Miche – Guerciotti
DNF Edward Clancy (GBr) Great Britain National Team
DNF Samuel Harrison (GBr) Great Britain National Team
DNF Roberto De Patre (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
DNF Adriano Angeloni (Ita) Ora Hotels Carrera
DNF Walter Proch (Ita) Ora Hotels Carrera
DNF Emanuele Rizza (Ita) Ora Hotels Carrera
DNF Mauro Abel Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera
DNF Krisztian Lovassy (Hun) Ora Hotels Carrera

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 13:16:36
2 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:00:04
3 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 0:00:06
4 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:00:18
5 Ben Hermans (Bel) Team RadioShack 0:00:22
6 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:28
7 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
8 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:00:32
9 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana 0:00:33
10 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:00:38
11 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:00:47
12 Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli
13 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone 0:00:50
14 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:59
15 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:01:05
16 Stefan Schumacher (Ger) Miche – Guerciotti 0:01:06
17 Matthew Busche (USA) Team RadioShack 0:01:12
18 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche – Guerciotti 0:01:14
19 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:01:17
20 Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team 0:01:26
21 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone 0:01:27
22 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
23 Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana 0:01:33
24 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack 0:01:57
25 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:08
26 Peter Kennaugh (GBr) Great Britain National Team 0:02:20
27 Philip Deignan (Irl) Team RadioShack 0:02:21
28 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 0:02:25
29 Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team 0:03:18
30 Pasquale Muto (Ita) Miche – Guerciotti 0:03:22
31 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:03:58
32 Geraint Thomas (GBr) Great Britain National Team 0:04:25
33 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
34 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone 0:04:31
35 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team 0:04:42
36 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack 0:05:01
37 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10 0:05:11
38 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 0:05:37
39 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:06:02
40 Benjamin King (USA) Team RadioShack 0:06:03
41 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:06:13
42 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:27
43 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:49
44 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:07:17
45 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana 0:07:25
46 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD 0:07:26
47 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team 0:07:45
48 Jonathan Monsalve (Ven) Androni Giocattoli 0:07:57
49 Emanuel Vona (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:07:58
50 Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone 0:08:17
51 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli 0:08:33
52 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone 0:08:45
53 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 0:08:58
54 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:09:13
55 Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana 0:09:33
56 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:11:14
57 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana 0:12:06
58 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:12:21
59 Slawomir Kohut (Pol) Miche – Guerciotti 0:12:33
60 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10 0:12:58
61 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 0:13:55
62 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:15:10
63 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:15:15
64 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:15:21
65 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:15:52
66 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
67 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team 0:16:19
68 Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox 0:16:30
69 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana 0:17:00
70 Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:18:57
71 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:19:09
72 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone 0:19:24
73 David Boily (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:20:22
74 Chris Butler (USA) BMC Racing Team 0:22:58
75 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone 0:23:00
76 Luca Fioretti (Ita) Ora Hotels Carrera 0:23:36
77 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 0:24:19
78 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche – Guerciotti 0:24:32
79 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli 0:24:57
80 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 0:25:03
81 Alfredo Balloni (Ita) Lampre – ISD 0:25:10
82 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:26:22
83 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:26:45
84 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:27:45
85 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:27:55
86 Luke Rowe (GBr) Great Britain National Team 0:28:22
87 Ben Swift (GBr) Great Britain National Team 0:28:58
88 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:29:47
89 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale 0:29:58
90 Alessandro Malaguti (Ita) Ora Hotels Carrera 0:30:00
91 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:30:25
92 Andrew Tennant (GBr) Great Britain National Team 0:30:40
93 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:30:45
94 Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack 0:31:20
95 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale 0:31:57
96 Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera 0:32:18
97 Kevin Lacombe (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:32:49
98 Gianluca Mirenda (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:34:23
99 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:36:15
100 Gianluca Randazzo (Ita) Miche – Guerciotti 0:36:16