Lars Boom z Rabobanku, otworzył wyścig Tour of Qatar wygrywając 2 kilometrowy prolog w Doha. Były kolarz przełajowy, aktualnie specjalista od krótkich czasówek wygrał z czasem 3:07.390. Drugie miejsce dla Mistrza Świata w jeździe na czas, Fabiana Cancellary (Leopard Trek). Trzeci był Tom Veelers (Skil – Shimano).

Dzisiejsza czasówka była dużo bardziej trudniejsza niż większość krótkich prologów. Na trasie znajdowało się wiele trudnych zakrętów oraz brukowanych sekcji. Ulice wyglądały na puste, praktycznie bez widzów przy barierkach.

Bardzo dobrze pojechał 26-letni Veelers, któremu do pokonania Mistrza Świata Fabiana Cancellary zabrakło zaledwie jednej sekundy. Holender wykręcił taki sam czas jak Juan Antonio Flecha (Sky), lecz tysięczne części sekundy zadecydowały o tym, że Hiszpan ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Mark Cavendish (HTC-Highroad), przewrócił się na trasie i musiał czekać na nowy rower. Kolarz z wyspy Man zakończył etap na ostatniej pozycji,  1 minutę i 13 sekund za Boomem.

Zwycięstwo dało 25-letniemu kolarzowi złotą koszulkę lidera wyścigu. “Jestem bardzo szczęśliwy. Nie spodziewałem się tego”, powiedział. “Przepracowałem dobrze zimę i teraz są tego efekty”.

Zapraszamy na transmisję na żywo z wyścigu na antenie Eurosportu 2. Szczegóły > tutaj

Foto: www.corvospro.com