Były kolarz ekipy Lampre, Mistrz Polski 2008 – Marcin Sapa w sezonie 2011 będzie jeździł w ekipie Dariusza Banaszka i Roberta Dudy, BDC Team!

Kontrakt Marcina Sapy z ekipą Lampre wygasł z końcem 2010 roku. Kolarz miał propozycje z grupy CCC Polsat Polkowice oraz Bank BGŻ Professional Cycling Team, jednak ostatecznie zdecydował się na nową drużynę w polskim peletonie, BDC Team.

– Marcin, jak doszło do tego że trafiłeś do BDC Team?

– Po zakończonym kontrakcie z Lampre miałem propozycje z CCC Polsat i BGŻ-tu, jednak nie były on dla mnie na tyle zadowalające, że mógłbym się na nie zdecydować. Kiedy powoli myślałem już o zakończeniu kariery, zadzwonił do mnie Darek Banaszek. W czwartek spotkaliśmy się w Nowym Dworze Maz., porozmawialiśmy o planach, wizji zespołu, do dziś daliśmy sobie czas na decyzję i zdecydowałem się jeszcze pościgać.

– Skład BDC Team to mieszkanka młodości z ogromnym doświadczeniem Twoim i Roberta Radosza…

– Zgadza się, między innymi ten czynnik sprawił, że zdecydowałem się na kontynuacje kariery. Szkoda by było tych lat doswiadczeń. Warto pomóc młodym zawodnikom, ukierunkować ich, pokazać im odpowiednie podejście do tej trudnej dyscypliny sportu. A w składzie są też zawodnicy z doświadczeniem, mający wiele zwycięstw na swoim koncie. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony.

– Jakie będą Wasze cele na ten sezon ?

W tym roku nie będzie presji na wyniki, jesteśmy nowym zespołem i nie musimy niczego udowadniać. Ale z drugiej strony jest tak, że najlepsze wyniki przychodzą wtedy kiedy nie ma stresu, presji. I mam nadzieję, że uda się odnieść kilka zwycięstw.

– Życzę powodzenia i wielu sukcesów

– Nie dziękuję.

Rozmawiał Marek Bala

Foto: Robert Słupik (naszosie.pl)