Zespół Katusha został oficjalnie zaprezentowany w Moskwie, na oczach premiera Rosji Wladimira Putina.

Ten rok będzie trzecim sezonem działalności ekipy, która inwestuje nie tylko w profesjonalne ściganie, ale także w młodzież, tworząc drużyny U-23 i U-21.

W 30-osobowym składzie, naszpikowanym gwiazdami światowego formatu, pojedzie m.in: Filippo Pozzato, numer jeden światowego rankingu 2010 Joaquin Rodriguez, Alexandr Kolobnev i Vladimir Karpets.

Nowymi nabytkami w drużynie są specjaliści od różnego rodzaju klasyków: Leif Hoste, Luca Paolini i Danilo Di Luca. Ten ostatni wraca po zawieszeniu za doping.

„Mocno wierzymy w ten zespół. W ciągu ostatnich kilku sezonów, mimo że byliśmy młodym zespołem, byliśmy w stanie osiągnąć dobre rezultaty. Zaczynamy trzeci rok i muszę powiedzieć, że naszym celem są jeszcze lepsze wyniki. Chcemy dobrze pokazywać się na północnych klasykach i spektkularnych ucieczkach„, powiedział szef zespołu Team Katusha, Andrei Tchmil.

Katusha dysponuje budżetem rzędu 15 milionów euro, dzięki wsparciu firm Gazprom i Itera.

Wszyscy zawodnicy przybyli na moskiewską prezentację z wyjątkiem Di Luci, który nie otrzymał wizy, ponieważ dopiero niedawno okazało się że dołączy do ekipy. Gościem specjalnym był Igor Makarow, prezes firmy Itera oraz Pat McQuaid, prezydent UCI

W trakcie spotkania z Władimirem Putinem, zawodnicy odbyli minutę cieszy aby upamiętnić ofiary ostatniego zamachu terrorystycznego na lotnisku w Moskwie.

Kolarze i obsługa drużyny, pozowali do zdjęć na Placu Czerwonym, mimo temperatury wynoszącej -10C. Podczas prezentacji Joaquin Rodriguez otrzymał nagrodę od Pata McQuaid za wygraną w światowym rankingu UCI, a Alexandr Kolobnev wreszcie doczekał się srebrnego medal z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. po dyskwalifikacji Davide Rebellina.

Pełen skład zespołu Katusha na rok 2011 znajdziesz > tutaj

Foto: www.katushateam.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments