Daniele Pietropolli (Lampre-ISD), rozpoczął ściganie w Europie poprzez zwycięstwo na pierwszym etapie Giro della Provincia di Reggio Calabria. Podczas finiszu, który zlokalizowany był na sztywnym podjeździe prowadzącym do starówki stolicy regionu Catanzaro, Pietropolli pokonał Fabio Taborre (Acqua & Sapone) i José Pereza Serpę (Androni Giocattoli).

1. etap wyścigu prowadził  z Melito do Catanzaro i liczył sobie 164 kilometry. W ucieczce dnia znalazło się dwóch kolarzy: Federico Rocchetti (De Rosa-Ceramica Flaminia) i Witalij Kondrut (Lampre-ISD). Duet spędził przed peletonem ponad 130 km, ale ostatecznie został wchłonięty przez grupę zasadniczą na 5 km przed kreską.

Na finałowych metrach, kolega z drużyny Rocchettiego – Matteo Fedi, próbował odskoczyć od peletonu i samotnie przekroczyć linię mety na Corso Mazzini. Jednak w peletonie znajdowało się kilku kolarzy specjalizujących się w ciężkich finiszach pod górę m.in: Stefan Schumacher (Miche) i Daniel Oss (Liquigas-Cannondale), jednak dla nich styczeń to nie jest jeszcze miesiąc, w którym pokazują swoje umiejętności. Wykorzystał to Pietropolli, który do drugiego etapu przystąpi w koszulce lidera klasyfikacji generalnej.

Wyścig składa się z trzech etapów, a w tegorocznej edycji biorą w nim udział Maciej Bodnar oraz Maciej Paterski (obaj Liquigas-Cannondale). Paterski zajął 28 pozycję (strata 27 sekund), zaś Bodnar był 89 (strata 3:36).

Pełne wyniki 1 etapu znajdziesz > tutaj

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments