Manuel Belletti (Colnago CSF Inox) wygrał trzeci i ostatni etap wyścigu Giro della Provincia di Reggio Calabria na południu Włoch, pokonując Danilo Napolitano (Acqua & Sapone) i kolegę z zespołu, Sashę Modolo. Triumfatorem wyścigu został zwycięzca pierwszego etapu, Daniele Pietropolli (Lampre–ISD). Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale), który w generalce zajął 18. pozycję.
3. ostatni etap prowadził z Pizzo Calabro do Reggio Kalabria i liczył 171.9km. W ucieczce dnia znalazło się dwóch kolarzy: Christian Benenati (De Rosa-Flaminia) i Norberto Wilches (Meridiana). Obaj uciekali przez ponad 120 km, jednak zostali schwytani na kilkanaście kilometrów przed kreską. Później próbował jeszcze Sergio Laganà (De Rosa-Flaminia), jednak ekipy sprinterów rozkręciły zbyt wysokie tempo.
Peleton znów podzielił się na ostatnich kilometrach, i na metę wpadły grupki z małymi odstępami czasowymi między sobą. Najlepiej finiszował Manuel Belletti, pokonując Napolitano i Modolo. Lider wyścigu, Pietropolli był 7.
Maciej Paterski etap ukończył na 39. miejscu ze stratą 6 sekund do zwycięzcy. Z kolei Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) przyjechał ze stratą 26 sekund na 56. pozycji.
W klasyfikacji generalnej triumfował Daniele Pietropolli. Włoch dzięki znakomitemu finiszowi podczas 1. etapu na starówce w Reggio Calabria wywalczył kilka sekund przewagi, które pozwoliły mu cieszyć się ze zwycięstwa. Drugi Jose Rodolfo Serpa Perez (Androni Giocattoli) do zwycięzcy stracił 6. sekund, z kolei trzeciego Daniela Ossa (Liquigas-Cannondale) do zwycięstwa dzieliło 9 sekund. „Patera” skończył wyścig na dobrym, 18. miejscu ze stratą 46 sekund. Z kolei Bodnar, wychowanek klubu Moto Jelcz Laskowice pierwszy wyścig w sezonie przejechał ze stratą 4 minut i 15 sekund, na również dobrej 28. pozycji.
Wyniki 3 etapu:
1 | Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox | 4:29:42 | |
2 | Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone | ||
3 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
4 | Gianluca Maggiore (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
5 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
6 | Stefan Schumacher (Ger) Miche | ||
7 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | ||
8 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
9 | Roberto Cesaro (Ita) Miche | ||
10 | Giuseppe Di Salvo (Ita) Miche | ||
11 | Kurt Hoveljnk (Bel) Donckers Koffie | ||
12 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
13 | Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
14 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | ||
15 | Luka Mezgec (Slo) Sava | ||
16 | Edoardo Girardi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
17 | Fortunato Baliani (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
18 | Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD | ||
19 | Pasquale Muto (Ita) Miche | ||
20 | Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone | ||
21 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
22 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | ||
23 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:00:06 | |
24 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | ||
25 | Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
26 | Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD | ||
27 | Emanuele Bindi (Ita) Meridiana Kamen Team | ||
28 | Luca Ascani (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
29 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | ||
30 | Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
31 | Kevin Hulsmans (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
32 | Alain Van Der Velde (Ned) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
33 | Emanuel Vona (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
34 | Abel Maximiliano Richese (Arg) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
35 | Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone | ||
36 | Ruggiero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | ||
37 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | ||
38 | Simone Campagnaro (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
39 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
40 | Gašper Švab (Slo) Sava | ||
41 | Huub Duyn (Ned) Donckers Koffie – Jelly Belly | 0:00:14 | |
42 | Domenico Agosta (Ita) Meridiana Kamen Team | ||
43 | James Spragg (GBr) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
44 | Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
45 | Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:00:22 | |
46 | Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli | ||
47 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | 0:00:24 | |
48 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:00:26 | |
49 | Andrea Noe’ (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
50 | Leonardo Pinizzotto (Ita) Miche | ||
51 | Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
52 | Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team | ||
53 | Henry Frusto (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
54 | Sergio Lagana’ (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
55 | Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD | ||
56 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
57 | Edward King (USA) Liquigas-Cannondale | ||
58 | Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
59 | Kristijan Durasek (Cro) Loborika Favorit Team | ||
60 | Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
61 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
62 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
63 | Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team | ||
64 | Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika Favorit Team | ||
65 | Gianluca Randazzo (Ita) Miche | ||
66 | Sander Helven (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
67 | Michael Vanderaerden (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
68 | Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
69 | Volodymyr Zagorodny (Ukr) Miche | ||
70 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD | ||
71 | Leopoldo Rocchetti (Ita) Miche | ||
72 | Simone Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone | ||
73 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | ||
74 | Vladimir Kerkez (Slo) Sava | ||
75 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
76 | Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team | ||
77 | Emanuel Kišerlovski (Cro) Loborika Favorit Team | ||
78 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | 0:00:46 | |
79 | Juan Pablo Wilches (Col) Meridiana Kamen Team | 0:00:53 | |
80 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | ||
81 | Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli | 0:01:19 | |
82 | Jure Bitenc (Slo) Sava | 0:01:43 | |
83 | Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD | 0:01:56 | |
84 | Michele Napoli (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:02:37 | |
85 | Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
86 | Michele Merlo (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:04:32 | |
87 | Federico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
88 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
89 | Matteo Fedi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
90 | Darko Blazevic (Cro) Meridiana Kamen Team | ||
91 | Norberto Wilches (Col) Meridiana Kamen Team | ||
92 | Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:07:01 | |
93 | Tim Mikelj (Slo) Sava | 0:14:27 | |
94 | Domen Kalan (Slo) Sava |
Końcowa klasyfikacja generalna:
1 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | 13:52:54 | |
2 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 0:00:06 | |
3 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:09 | |
4 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:10 | |
5 | Fortunato Baliani (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
6 | Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD | 0:00:11 | |
7 | Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone | 0:00:13 | |
8 | Pasquale Muto (Ita) Miche | 0:00:15 | |
9 | Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:00:27 | |
10 | Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
11 | Stefan Schumacher (Ger) Miche | 0:00:30 | |
12 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | 0:00:33 | |
13 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:00:34 | |
14 | Edoardo Girardi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:00:37 | |
15 | Luca Ascani (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:00:43 | |
16 | Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone | ||
17 | Gašper Švab (Slo) Sava | ||
18 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:00:46 | |
19 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | 0:00:52 | |
20 | Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:00:56 | |
21 | Andrea Noe’ (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:02:24 | |
22 | Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:02:26 | |
23 | Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:03:14 | |
24 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:03:31 | |
25 | Emanuele Bindi (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:03:35 | |
26 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:03:36 | |
27 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | 0:03:59 | |
28 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:04:15 | |
29 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:04:25 | |
30 | Vladimir Kerkez (Slo) Sava | 0:04:36 | |
31 | Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:04:37 | |
32 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | 0:04:39 | |
33 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | 0:04:56 | |
34 | Sergio Lagana’ (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:04:58 | |
35 | Gianluca Randazzo (Ita) Miche | 0:05:40 | |
36 | Roberto Cesaro (Ita) Miche | 0:05:50 | |
37 | Matteo Fedi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:06:12 | |
38 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:07:05 | |
39 | Emanuel Vona (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:07:11 | |
40 | Edward King (USA) Liquigas-Cannondale | 0:07:38 | |
41 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | 0:08:40 | |
42 | Abel Maximiliano Richese (Arg) d’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:08:46 | |
43 | Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:08:50 | |
44 | Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:08:55 | |
45 | Ruggiero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | ||
46 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD | 0:09:06 | |
47 | Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:09:11 | |
48 | James Spragg (GBr) Donckers Koffie – Jelly Belly | 0:09:21 | |
49 | Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli | 0:09:37 | |
50 | Leonardo Pinizzotto (Ita) Miche | 0:09:41 | |
51 | Gianluca Maggiore (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:09:54 | |
52 | Leopoldo Rocchetti (Ita) Miche | 0:10:18 | |
53 | Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team | 0:10:20 | |
54 | Huub Duyn (Ned) Donckers Koffie – Jelly Belly | 0:10:31 | |
55 | Kurt Hoveljnk (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | 0:11:05 | |
56 | Emanuel Kišerlovski (Cro) Loborika Favorit Team | 0:11:06 | |
57 | Kevin Hulsmans (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | 0:11:25 | |
58 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | 0:12:02 | |
59 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:12:04 | |
60 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:12:09 | |
61 | Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:12:29 | |
62 | Giuseppe Di Salvo (Ita) Miche | 0:12:35 | |
63 | Henry Frusto (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:13:03 | |
64 | Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:13:34 | |
65 | Simone Campagnaro (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:13:51 | |
66 | Simone Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone | 0:13:59 | |
67 | Volodymyr Zagorodny (Ukr) Miche | 0:14:19 | |
68 | Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone | 0:14:36 | |
69 | Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team | 0:14:48 | |
70 | Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika Favorit Team | ||
71 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | 0:14:49 | |
72 | Domenico Agosta (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:14:58 | |
73 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:15:18 | |
74 | Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli | 0:15:21 | |
75 | Darko Blazevic (Cro) Meridiana Kamen Team | 0:17:15 | |
76 | Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:17:21 | |
77 | Luka Mezgec (Slo) Sava | 0:17:46 | |
78 | Michele Napoli (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:18:11 | |
79 | Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:18:32 | |
80 | Federico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:19:59 | |
81 | Jure Bitenc (Slo) Sava | 0:21:32 | |
82 | Norberto Wilches (Col) Meridiana Kamen Team | 0:21:47 | |
83 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:22:25 | |
84 | Michele Merlo (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:22:26 | |
85 | Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD | 0:23:26 | |
86 | Juan Pablo Wilches (Col) Meridiana Kamen Team | 0:24:11 | |
87 | Alain Van Der Velde (Ned) Donckers Koffie – Jelly Belly | 0:24:21 | |
88 | Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD | 0:25:42 | |
89 | Michael Vanderaerden (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | 0:26:17 | |
90 | Sander Helven (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
91 | Kristijan Durasek (Cro) Loborika Favorit Team | 0:26:24 | |
92 | Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD | 0:26:42 | |
93 | Domen Kalan (Slo) Sava | 0:34:28 | |
94 | Tim Mikelj (Slo) Sava | 0:34:35 |
Foto: www.corvospro.com