Elia Viviani (Liquigas-Cannondale) wygrywając wszystkie etapy dwudniowego wyścigu Giro della Provincia di Reggio Calabria, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tej imprezy.

Niedzielny etap rozgrywanego na południu Włoch wyścigu prowadził z miejscowości Lamezia Terme do stolicy Kalabrii – Reggio Calabria. Kolarze musieli przejechać dystans 191.6 km.

Na harce zdecydowali się: Davide Ricci Bitti (Farnese Selle Italy), Vegard Stake Laengen (Team Type – Sanofi), Paul Bailetti (Utensilnord named), Hideto Nakane (Team Nippo) oraz Enrico Rossi (Meridiana Kamen Team). Piątka zawodników miała nawet ponad 4 minuty przewagi, jednak nad sytuacją panowała drużyna Liquigas-Cannondale.

Kwintet został złapany na kilkadziesiąt kilometrów przed kreską. Drugi dzień z rzędu znakomitym sprintem popisał się Viviani. Niemały wkład w jego triumf miał Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale), który był jednym z ostatnich “rozprowadzaczy” Włocha. Polak zdołał jeszcze zająć 21. miejsce. Na etapowym podium stanęli jeszcze Daniele Colli (Team Type 1 – Sanofi) oraz Maximilian Richeze (Team Nippo).

W klasyfikacji generalnej również triumfował Viviani. Paterski ukończył wyścig na 20. pozycji.

Wyniki:

1 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 4:45:58
2 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi
3 Maximilian Richeze (Arg) Team Nippo
4 Roberto Cesaro (Ita) Meridiana Kamen Team
5 Gianluca Maggiore (Ita) Utensilnord Named
6 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
7 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named
8 Davide Vigano’ (Ita) Lampre-ISD
9 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
10 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone
11 Jose Serpa (Col) Androni Giocattoli
12 Javier Moreno (Spa) Androni Giocattoli
13 Georg Preidler (Aut) Team Type 1 – Sanofi
14 Miguel Angel Rubiano (Col) Androni Giocattoli
15 Marco Frapporti (Ita) Team Idea
16 Federico Rocchetti (Ita) Utensilnord Named
17 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
18 Aristide Ratti (Ita) Team Idea
19 Paolo Bailetti (Ita) Utensilnord Named
20 Davide Cimolai (Ita) Lampre-ISD
21 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
22 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi
23 Juan Pablo Forero (Col) Colombia – Coldeportes
24 Giuseppe De Maria (Ita) Team Idea
25 Oleg Berdos (Mda) Utensilnord Named
26 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
27 Vegard Stake Laengen (Nor) Team Type 1 – Sanofi
28 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named 0:00:07
29 Damiano Cunego (Ita) Lampre-ISD
30 Mauro Abel Richeze (Arg) Team Nippo 0:00:10
31 Maurizio Biondo (Ita) Meridiana Kamen Team
32 Kohei Uchima (Jpn) Team Nippo
33 Francesco Reda (Ita) Acqua & Sapone 0:00:15
34 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
35 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes
36 Victor Hugo Pena (Col) Colombia – Coldeportes
37 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-ISD
38 Jeffry Romero (Col) Colombia – Coldeportes
39 Robinson Chalapud (Col) Colombia – Coldeportes
40 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
41 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
42 Michael Rodriguez (Col) Colombia – Coldeportes
43 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named
44 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale
45 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
46 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale
47 Jarlinson Pantano (Col) Colombia – Coldeportes
48 Fortunato Baliani (Ita) Team Nippo
49 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
50 Salvatore Mancuso (Ita) Androni Giocattoli
51 Esteban Chaves (Col) Colombia – Coldeportes
52 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
53 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre-ISD
54 Marco Canola (Ita) Colnago – CSF Inox
55 Manuele Mori (Ita) Lampre-ISD
56 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
57 Massimo Graziato (Ita) Lampre-ISD
58 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 0:00:25
59 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:26
60 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:34
61 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox
62 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
63 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-ISD 0:00:40
64 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 0:00:43
65 Luca Barla (Ita) Team Idea 0:00:48
66 Daniele Righi (Ita) Lampre-ISD 0:00:51
67 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale
68 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
69 Enrico Rossi (Ita) Meridiana Kamen Team
70 Davide Riccibitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
71 Alexander Zhdanov (Rus) Team Nippo 0:00:57
72 Carlos Quintero (Col) Colombia – Coldeportes 0:01:01
73 Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:10
74 Fabio Duarte (Col) Colombia – Coldeportes 0:03:16
75 Ted King (USA) Liquigas-Cannondale
76 Alessandro Bisolti (Ita) Team Idea
77 Simone Boifava (Ita) Team Idea 0:12:35
78 Cristian Cominelli (Ita) Team Idea
79 Andrea Palini (Ita) Team Idea
80 Roberto De Patre (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
81 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox
82 Christian Delle Stelle (Ita) Colnago – CSF Inox
83 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
84 Ruslan Karimov (Uzb) Team Idea
85 Luca Dodi (Ita) Team Idea
86 Keniki Sakakibara (Jpn) Team Nippo
87 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox
88 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi
89 Fabio Piscopiello (Ita) Utensilnord Named
90 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi
91 Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team
92 Henry Frusto (Ita) Team Nippo
93 Mariano Gianlorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
94 David John McLean (GBr) Meridiana Kamen Team
95 Ryohei Komori (Jpn) Team Nippo
96 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
97 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team
98 Vincenzo Garofalo (Ita) Team Nippo
99 Fabio Calabria (Aus) Team Type 1 – Sanofi
100 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia
101 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
102 Aleksander Serebryakov (Rus) Team Type 1 – Sanofi
103 Luka Grubic (Cro) Meridiana Kamen Team
104 Bendeguz Bernard (Hun) Hungarian National Team
105 Peter Simon (Hun) Hungarian National Team 0:17:44
106 Miklos Durucz (Hun) Hungarian National Team
107 Marton Solymosi (Hun) Hungarian National Team
108 Istvan Molnar (Hun) Hungarian National Team
109 Krisztian Lovassy (Hun) Hungarian National Team 0:17:47
DNF Juraj Sagan SKV Liquigas-Cannondale
DNF Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli
DNF Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
DNF Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli
DNF Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named
DNF Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Hideto Nakane (Jpn) Team Nippo
DNF Mate Radonics (Hun) Hungarian National Team
DNF Jasmin Becirovic (Cro) Meridiana Kamen Team
DNS Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
DNS Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 8:31:28
2 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:00:08
3 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:00:16
4 Maximilian Richeze (Arg) Team Nippo
5 Roberto Cesaro (Ita) Meridiana Kamen Team 0:00:20
6 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named
7 Marco Frapporti (Ita) Team Idea
8 Georg Preidler (Aut) Team Type 1 – Sanofi
9 Davide Cimolai (Ita) Lampre-ISD
10 Federico Rocchetti (Ita) Utensilnord Named
11 Giuseppe De Maria (Ita) Team Idea
12 Miguel Angel Rubiano (Col) Androni Giocattoli
13 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone
14 Paolo Bailetti (Ita) Utensilnord Named
15 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
16 Aristide Ratti (Ita) Team Idea
17 Juan Pablo Forero (Col) Colombia – Coldeportes
18 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
19 Javier Moreno (Spa) Androni Giocattoli
20 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
21 Jose Serpa (Col) Androni Giocattoli
22 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi
23 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
24 Oleg Berdos (Mda) Utensilnord Named
25 Vegard Stake Laengen (Nor) Team Type 1 – Sanofi
26 Damiano Cunego (Ita) Lampre-ISD 0:00:27
27 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named
28 Francesco Reda (Ita) Acqua & Sapone 0:00:35
29 Jeffry Romero (Col) Colombia – Coldeportes
30 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
31 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale
32 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
33 Jarlinson Pantano (Col) Colombia – Coldeportes
34 Fortunato Baliani (Ita) Team Nippo
35 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named
36 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
37 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
38 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-ISD
39 Robinson Chalapud (Col) Colombia – Coldeportes
40 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
41 Esteban Chaves (Col) Colombia – Coldeportes
42 Manuele Mori (Ita) Lampre-ISD
43 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes
44 Michael Rodriguez (Col) Colombia – Coldeportes
45 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale
46 Marco Canola (Ita) Colnago – CSF Inox
47 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre-ISD
48 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 0:00:45
49 Davide Vigano’ (Ita) Lampre-ISD 0:00:46
50 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox
51 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone 0:00:54
52 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
53 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-ISD 0:01:00
54 Luca Barla (Ita) Team Idea 0:01:08
55 Enrico Rossi (Ita) Meridiana Kamen Team 0:01:11
56 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
57 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:13
58 Alexander Zhdanov (Rus) Team Nippo 0:01:17
59 Carlos Quintero (Col) Colombia – Coldeportes 0:01:21
60 Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:30
61 Massimo Graziato (Ita) Lampre-ISD 0:01:48
62 Daniele Righi (Ita) Lampre-ISD 0:01:56
63 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 0:02:18
64 Gianluca Maggiore (Ita) Utensilnord Named 0:02:48
65 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:03:03
66 Fabio Duarte (Col) Colombia – Coldeportes 0:03:36
67 Alessandro Bisolti (Ita) Team Idea
68 Ted King (USA) Liquigas-Cannondale
69 Mauro Abel Richeze (Arg) Team Nippo 0:06:09
70 Kohei Uchima (Jpn) Team Nippo
71 Victor Hugo Pena (Col) Colombia – Coldeportes 0:06:14
72 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
73 Salvatore Mancuso (Ita) Androni Giocattoli
74 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:50
75 Davide Riccibitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
76 Maurizio Biondo (Ita) Meridiana Kamen Team 0:08:38
77 Aleksander Serebryakov (Rus) Team Type 1 – Sanofi 0:12:55
78 Vincenzo Garofalo (Ita) Team Nippo
79 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:13:14
80 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:15:23
81 David John McLean (GBr) Meridiana Kamen Team 0:17:03
82 Roberto De Patre (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:17:06
83 Christian Delle Stelle (Ita) Colnago – CSF Inox 0:18:34
84 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox
85 Luca Dodi (Ita) Team Idea
86 Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team
87 Andrea Palini (Ita) Team Idea
88 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
89 Keniki Sakakibara (Jpn) Team Nippo
90 Fabio Piscopiello (Ita) Utensilnord Named
91 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team
92 Fabio Calabria (Aus) Team Type 1 – Sanofi
93 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
94 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia
95 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
96 Simone Boifava (Ita) Team Idea 0:21:03
97 Cristian Cominelli (Ita) Team Idea
98 Ruslan Karimov (Uzb) Team Idea
99 Henry Frusto (Ita) Team Nippo
100 Mariano Gianlorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
101 Bendeguz Bernard (Hun) Hungarian National Team
102 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi
103 Ryohei Komori (Jpn) Team Nippo
104 Luka Grubic (Cro) Meridiana Kamen Team
105 Peter Simon (Hun) Hungarian National Team 0:26:12
106 Marton Solymosi (Hun) Hungarian National Team
107 Miklos Durucz (Hun) Hungarian National Team
108 Istvan Molnar (Hun) Hungarian National Team
109 Krisztian Lovassy (Hun) Hungarian National Team 0:26:15

Andrzej