Wyniki 4 etapu Le Tour de Langkawi z dnia 26.01.2011, Ayer Tawar – Cameron Highlands, dystans 137,6 km

1 172 JPN Ayabe,Takeaki AIS Aisan Racing Team 3h42’15”
2 195 COL Nino Corredor,Libardo L2A Le Tua Cycling Team 3h42’15”
3 181 IRI Zargari,Amir IUA Azad University Cycling Team 3h42’15”
4 61 FRA Bonnin,Thomas SKS Skil Shimano Cycling Team 3h42’15”
5 54 USA Jones,Christopher UHC United Healthcare Pro Cycling 3h42’15”
6 15 VEN Monsalve,Jonnatha AND Androni Giocattoli 3h42’15”
7 204 USA Howes,Alex CDT Chipotle Development Team 3h42’15”
8 113 IRI Askari,Hossein TPT Tabriz Petrochemical Team 3h42’15”
9 11 ITA Sella,Emanuele AND Androni Giocattoli 3h42’17” @02″
10 205 USA Rathe,Jacob CDT Chipotle Development Team 3h42’20” @05″
11 226 CHN Jiao,Pengda MSS Max Success Sports Cycling 3h42’22” @07″
12 111 IRI Mizbani,Ghader TPT Tabriz Petrochemical Team 3h42’22” @ s/t
13 185 IRI Emami,Rahim IUA Azad University Cycling Team 3h42’22” @ s/t
14 72 POR Mendes,Jose CCC CCC Polsat Polkowice 3h42’22” @ s/t
15 215 RSA Van Niekerk,Dennis MTN MTN Qhubeka 3h42’22” @ s/t
16 35 FRA Rolland,Pierre EUC Team Europcar 3h42’22” @ s/t
17 221 CHN Xu,Gang MSS Max Success Sports Cycling 3h42’22” @ s/t
18 203 AUS Morton,Lachlan CDT Chipotle Development Team 3h42’22” @ s/t
19 201 USA Carlsen,Kirk CDT Chipotle Development Team 3h42’22” @ s/t
20 94 KOR Gong,Hyosuk KOR Korea National Team 3h42’22” @ s/t
21 21 ITA Pozzovivo,Domenico COG Colnago CSF INOX Pro 3h42’30” @15″
22 53 USA Jenkins,Maxim UHC United Healthcare Pro Cycling 3h42’53” @38″
23 91 KOR Jang Kyung,Gu KOR Korea National Team 3h42’55” @40″
24 156 GBR Coutts,Alex GKT Giant Kenda Pro Cycling Team 3h42’55” @ s/t
25 151 IRL Mc Cann,David GKT Giant Kenda Pro Cycling Team 3h42’55” @ s/t
26 114 AUT Eibegger,Markus TPT Tabriz Petrochemical Team 3h42’55” @ s/t
27 34 FRA Quemeneur,Perrig EUC Team Europcar 3h43’02” @47″
28 206 BLR Krasilnikau,Andrei CDT Chipotle Development Team 3h43’05” @50″
29 26 ITA Caddeo,Manuele COG Colnago CSF INOX Pro 3h43’31” @01’16”
30 82 BEL Verheyen,Geert LAN Landbouwkrediet 3h43’34” @01’19”
31 112 IRI Sohrabi,Mehdi TPT Tabriz Petrochemical Team 3h43’39” @01’24”
32 121 AUS Pell,David DPC Drapac Professional Cycling 3h43’41” @01’26”
33 222 CHN Zhang,Hui MSS Max Success Sports Cycling 3h43’50” @01’35”
34 162 SUI Bourgeois,Guillaume CHA Team Champion System 3h43’51” @01’36”
35 145 MAS Mat Amin,M. Shahrul TSG Terengganu ProAsia Cycling 3h43’54” @01’39”
36 46 IRI Mehrabani Azar,Ramin SUR Suren Cycling Team 3h43’54” @ s/t
37 65 JPN Doi,Yukihiro SKS Skil Shimano Cycling Team 3h43’57” @01’42”
38 183 IRI Salehian,Farshad IUA Azad University Cycling Team 3h43’57” @ s/t
39 186 IRI Pourseyedi G.,Mirsamad IUA Azad University Cycling Team 3h45’01” @02’46”
40 96 KOR Yoo,Kihong KOR Korea National Team 3h45’31” @03’16”
41 166 HKG Wu,Kin San CHA Team Champion System 3h45’31” @ s/t
42 146 MAS Mat Senan,M. Saufi TSG Terengganu ProAsia Cycling 3h45’31” @ s/t
43 143 THA Sai-Udomsin,Puchong TSG Terengganu ProAsia Cycling 3h45’31” @ s/t
44 16 ITA Santoro,Antonio AND Androni Giocattoli 3h45’34” @03’19”
45 176 JPN Suzuki,Kenichi AIS Aisan Racing Team 3h45’52” @03’37”
46 164 AUS Locke,Deon CHA Team Champion System 3h46’10” @03’55”
47 171 JPN Nishitani,Taiji AIS Aisan Racing Team 3h46’10” @ s/t
48 81 BEL Delfosse,Sébastian LAN Landbouwkrediet 3h46’10” @ s/t
49 191 MAS Ng,Yong Li L2A Le Tua Cycling Team 3h46’33” @04’18”
50 184 IRI Haghi,Alireza IUA Azad University Cycling Team 3h47’21” @05’06”
51 45 IRI Nazari D.,Abolfazl SUR Suren Cycling Team 3h47’44” @05’29”
52 125 MAS M. Adiq,Othman DPC Drapac Professional Cycling 3h47’44” @ s/t
53 44 IRI Shirisisan,Hamid SUR Suren Cycling Team 3h47’52” @05’37”
54 25 ITA Pasqualon,Andrea COG Colnago CSF INOX Pro 3h47’52” @ s/t
55 202 NED Kreder,Raymond CDT Chipotle Development Team 3h47’52” @ s/t
56 102 MAS M. Rauf,Nur Misbah MAS Malaysia National Team 3h47’56” @05’41”
57 84 BEL Stallaert,Joeri LAN Landbouwkrediet 3h48’00” @05’45”
58 85 BEL Planckaert,Baptiste LAN Landbouwkrediet 3h48’00” @ s/t
59 51 AUS Clarke,Hilton UHC United Healthcare Pro Cycling 3h48’00” @ s/t
60 154 TPE Chang,Wei Kei GKT Giant Kenda Pro Cycling Team 3h48’04” @05’49”
61 83 BEL Gourgue,Benjamin LAN Landbouwkrediet 3h48’14” @05’59”
62 133 SIN Ho,Jun Rong SIN Singapore National Team 3h49’15” @07’00”
63 101 MAS Amir Mustafa,Rusli MAS Malaysia National Team 3h50’38” @08’23”
64 62 NED De Kort,Koen SKS Skil Shimano Cycling Team 3h51’12” @08’57”
65 55 AUS Menzies,Karl UHC United Healthcare Pro Cycling 3h51’12” @ s/t
66 223 CHN Liu,Hao MSS Max Success Sports Cycling 3h51’12” @ s/t
67 33 FRA Le Floch,Guillaume EUC Team Europcar 3h51’12” @ s/t
68 36 CAN Veilleux,David EUC Team Europcar 3h51’12” @ s/t
69 3 ITA Favilli,Elia FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 3h51’12” @ s/t
70 142 MAS Manan,Anuar TSG Terengganu ProAsia Cycling 3h51’12” @ s/t
71 24 ITA Pagani,Angelo COG Colnago CSF INOX Pro 3h51’12” @ s/t
72 73 POL Janiaczyk,Blazej CCC CCC Polsat Polkowice 3h51’12” @ s/t
73 76 POL Matysiak,Bartlomiej CCC CCC Polsat Polkowice 3h51’12” @ s/t
74 64 NED Timmer,Albert SKS Skil Shimano Cycling Team 3h51’12” @ s/t
75 6 JPN Miyazawa,Takashi FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 3h51’43” @09’28”
76 212 RSA Van Heerden,Christoff MTN MTN Qhubeka 3h51’43” @ s/t
77 174 JPN Mori,Kazuhiro AIS Aisan Racing Team 3h51’48” @09’33”
78 41 IRI Ghaffari,Vahid SUR Suren Cycling Team 3h53’14” @10’59”
79 134 SIN Goh,Choon Haut SIN Singapore National Team 3h54’55” @12’40”
80 2 ITA Mirenda,Gianluca FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 3h54’55” @ s/t
81 123 AUS Shaw,Stuart DPC Drapac Professional Cycling 3h54’55” @ s/t
82 126 NED Goesinnen,Floris DPC Drapac Professional Cycling 3h54’55” @ s/t
83 124 AUS Palmer,Thomas DPC Drapac Professional Cycling 3h55’12” @12’57”
84 32 FRA Gaudin,Damien EUC Team Europcar 3h55’12” @ s/t
85 182 IRI Saeidi Tanha,Abbas IUA Azad University Cycling Team 3h55’14” @12’59”
86 193 MAS Chuah,Adrian L2A Le Tua Cycling Team 3h57’11” @14’56”
87 12 ITA Barla,Luca AND Androni Giocattoli 3h58’17” @16’02”
88 74 POL Bodnar,Lukasz CCC CCC Polsat Polkowice 3h58’17” @ s/t
89 144 MAS Salleh,Mohd Harrif TSG Terengganu ProAsia Cycling 3h59’40” @17’25”
90 43 IRI Ameli,Meysam SUR Suren Cycling Team 3h59’40” @ s/t
91 105 MAS Hassan,Suhardi MAS Malaysia National Team 3h59’40” @ s/t
92 132 SIN Low,Darren SIN Singapore National Team 3h59’40” @ s/t
93 1 BRA Bulgarelli,Otavio FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 3h59’40” @ s/t
94 4 ITA Guardini,Andrea FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 3h59’40” @ s/t
95 153 NZL Rogers,Dene GKT Giant Kenda Pro Cycling Team 3h59’40” @ s/t
96 106 MAS Mohd Nur Rizuan,Zainal MAS Malaysia National Team 3h59’40” @ s/t
97 103 MAS Loh,Sea Keong MAS Malaysia National Team 3h59’40” @ s/t
98 93 KOR Jang,Chan Jae KOR Korea National Team 3h59’40” @ s/t
99 116 GER Erler,Tobias TPT Tabriz Petrochemical Team 3h59’40” @ s/t
100 56 NED Van Poppel,Boy UHC United Healthcare Pro Cycling 3h59’40” @ s/t
101 52 GER Forster,Robert UHC United Healthcare Pro Cycling 3h59’40” @ s/t
102 122 AUS Pollock,Rhys DPC Drapac Professional Cycling 3h59’40” @ s/t
103 163 GER Friedemann,Matthias CHA Team Champion System 3h59’40” @ s/t
104 75 POL Ratajczyk,Rafai CCC CCC Polsat Polkowice 3h59’40” @ s/t
105 23 ITA Lombardi,Omar COG Colnago CSF INOX Pro 3h59’40” @ s/t
106 14 ITA De Marchi,Alessandro AND Androni Giocattoli 3h59’40” @ s/t
107 66 GER Kittel,Marcel SKS Skil Shimano Cycling Team 4h03’18” @21’03”
108 63 NED Van Hummel,Kenny SKS Skil Shimano Cycling Team 4h03’18” @ s/t
109 211 RSA Potgieter,Bradley MTN MTN Qhubeka 4h03’18” @ s/t
110 216 RSA Brown,Arran MTN MTN Qhubeka 4h03’18” @ s/t
111 115 RUS Shpilevsky,Boris TPT Tabriz Petrochemical Team 4h03’18” @ s/t
112 136 SIN Yusof,Adi Putera SIN Singapore National Team 4h03’18” @ s/t
113 22 ITA Locatelli,Paolo COG Colnago CSF INOX Pro 4h03’18” @ s/t
114 141 JPN Fukushima,Shinichi TSG Terengganu ProAsia Cycling 4h03’18” @ s/t
115 131 SIN Low,Ji Wen SIN Singapore National Team 4h03’18” @ s/t
116 214 RSA Tennent,James MTN MTN Qhubeka 4h03’18” @ s/t
117 71 GER Schulze,André CCC CCC Polsat Polkowice 4h03’18” @ s/t
118 173 JPN Fukuda,Shinpei AIS Aisan Racing Team 4h03’18” @ s/t
119 194 AUS Witmitz,Samuel L2A Le Tua Cycling Team 4h05’23” @23’08”
120 161 EST Kirsipuu,Jaan CHA Team Champion System 4h05’23” @ s/t
121 192 MAS Mohd Razif,Mohd Salleh L2A Le Tua Cycling Team 4h05’23” @ s/t
122 5 ITA De Patre,Roberto FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 4h05’29” @23’14”
123 104 MAS Ahmad Fakhrullah,Alias MAS Malaysia National Team 4h05’44” @23’29”
124 42 IRI Javani,Ebrahim SUR Suren Cycling Team 4h21’56” @39’41”

Klasyfikacja generalna po 4 etapie:

1 172 JPN Ayabe,Takeaki AIS Aisan Racing Team 12h26’17”
2 195 COL Nino Corredor,Libardo L2A Le Tua Cycling Team 12h26’21” @04″
3 181 IRI Zargari,Amir IUA Azad University Cycling Team 12h26’23” @06″
4 113 IRI Askari,Hossein TPT Tabriz Petrochemical Team 12h26’26” @09″
5 61 FRA Bonnin,Thomas SKS Skil Shimano Cycling Team 12h26’27” @10″
6 15 VEN Monsalve,Jonnatha AND Androni Giocattoli 12h26’27” = s/t
7 204 USA Howes,Alex CDT Chipotle Development Team 12h26’27” = s/t
8 54 USA Jones,Christopher UHC United Healthcare Pro Cycling 12h26’27” = s/t
9 11 ITA Sella,Emanuele AND Androni Giocattoli 12h26’29” @12″
10 201 USA Carlsen,Kirk CDT Chipotle Development Team 12h26’31” @14″
11 205 USA Rathe,Jacob CDT Chipotle Development Team 12h26’32” @15″
12 35 FRA Rolland,Pierre EUC Team Europcar 12h26’34” @17″
13 72 POR Mendes,Jose CCC CCC Polsat Polkowice 12h26’34” = s/t
14 215 RSA Van Niekerk,Dennis MTN MTN Qhubeka 12h26’34” = s/t
15 94 KOR Gong,Hyosuk KOR Korea National Team 12h26’34” = s/t
16 221 CHN Xu,Gang MSS Max Success Sports Cycling 12h26’34” = s/t
17 185 IRI Emami,Rahim IUA Azad University Cycling Team 12h26’34” = s/t
18 226 CHN Jiao,Pengda MSS Max Success Sports Cycling 12h26’34” = s/t
19 111 IRI Mizbani,Ghader TPT Tabriz Petrochemical Team 12h26’34” = s/t
20 203 AUS Morton,Lachlan CDT Chipotle Development Team 12h26’34” = s/t
21 21 ITA Pozzovivo,Domenico COG Colnago CSF INOX Pro 12h26’42” @25″
22 53 USA Jenkins,Maxim UHC United Healthcare Pro Cycling 12h27’05” @48″
23 91 KOR Jang Kyung,Gu KOR Korea National Team 12h27’07” @50″
24 114 AUT Eibegger,Markus TPT Tabriz Petrochemical Team 12h27’07” = s/t
25 151 IRL Mc Cann,David GKT Giant Kenda Pro Cycling Team 12h27’07” = s/t
26 34 FRA Quemeneur,Perrig EUC Team Europcar 12h27’14” @57″
27 206 BLR Krasilnikau,Andrei CDT Chipotle Development Team 12h27’17” @01’00”
28 156 GBR Coutts,Alex GKT Giant Kenda Pro Cycling Team 12h27’27” @01’10”
29 26 ITA Caddeo,Manuele COG Colnago CSF INOX Pro 12h27’43” @01’26”
30 82 BEL Verheyen,Geert LAN Landbouwkrediet 12h27’46” @01’29”
31 112 IRI Sohrabi,Mehdi TPT Tabriz Petrochemical Team 12h27’51” @01’34”
32 121 AUS Pell,David DPC Drapac Professional Cycling 12h27’53” @01’36”
33 222 CHN Zhang,Hui MSS Max Success Sports Cycling 12h28’00” @01’43”
34 162 SUI Bourgeois,Guillaume CHA Team Champion System 12h28’01” @01’44”
35 145 MAS Mat Amin,M. Shahrul TSG Terengganu ProAsia Cycling 12h28’05” @01’48”
36 46 IRI Mehrabani Azar,Ramin SUR Suren Cycling Team 12h28’06” @01’49”
37 65 JPN Doi,Yukihiro SKS Skil Shimano Cycling Team 12h28’09” @01’52”
38 183 IRI Salehian,Farshad IUA Azad University Cycling Team 12h28’09” = s/t
39 186 IRI Pourseyedi G.,Mirsamad IUA Azad University Cycling Team 12h29’13” @02’56”
40 143 THA Sai-Udomsin,Puchong TSG Terengganu ProAsia Cycling 12h29’43” @03’26”
41 146 MAS Mat Senan,M. Saufi TSG Terengganu ProAsia Cycling 12h29’43” = s/t
42 166 HKG Wu,Kin San CHA Team Champion System 12h29’43” = s/t
43 96 KOR Yoo,Kihong KOR Korea National Team 12h29’43” = s/t
44 16 ITA Santoro,Antonio AND Androni Giocattoli 12h29’46” @03’29”
45 176 JPN Suzuki,Kenichi AIS Aisan Racing Team 12h30’04” @03’47”
46 164 AUS Locke,Deon CHA Team Champion System 12h30’14” @03’57”
47 171 JPN Nishitani,Taiji AIS Aisan Racing Team 12h30’22” @04’05”
48 81 BEL Delfosse,Sébastian LAN Landbouwkrediet 12h30’22” = s/t
49 191 MAS Ng,Yong Li L2A Le Tua Cycling Team 12h30’45” @04’28”
50 184 IRI Haghi,Alireza IUA Azad University Cycling Team 12h31’32” @05’15”
51 45 IRI Nazari D.,Abolfazl SUR Suren Cycling Team 12h31’56” @05’39”
52 125 MAS M. Adiq,Othman DPC Drapac Professional Cycling 12h31’56” = s/t
53 44 IRI Shirisisan,Hamid SUR Suren Cycling Team 12h31’57” @05’40”
54 202 NED Kreder,Raymond CDT Chipotle Development Team 12h32’04” @05’47”
55 102 MAS M. Rauf,Nur Misbah MAS Malaysia National Team 12h32’08” @05’51”
56 51 AUS Clarke,Hilton UHC United Healthcare Pro Cycling 12h32’12” @05’55”
57 85 BEL Planckaert,Baptiste LAN Landbouwkrediet 12h32’12” = s/t
58 154 TPE Chang,Wei Kei GKT Giant Kenda Pro Cycling Team 12h32’16” @05’59”
59 25 ITA Pasqualon,Andrea COG Colnago CSF INOX Pro 12h32’24” @06’07”
60 83 BEL Gourgue,Benjamin LAN Landbouwkrediet 12h32’26” @06’09”
61 133 SIN Ho,Jun Rong SIN Singapore National Team 12h33’27” @07’10”
62 84 BEL Stallaert,Joeri LAN Landbouwkrediet 12h33’29” @07’12”
63 101 MAS Amir Mustafa,Rusli MAS Malaysia National Team 12h34’50” @08’33”
64 142 MAS Manan,Anuar TSG Terengganu ProAsia Cycling 12h35’03” @08’46”
65 36 CAN Veilleux,David EUC Team Europcar 12h35’24” @09’07”
66 62 NED De Kort,Koen SKS Skil Shimano Cycling Team 12h35’24” = s/t
67 3 ITA Favilli,Elia FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 12h35’24” = s/t
68 223 CHN Liu,Hao MSS Max Success Sports Cycling 12h35’24” = s/t
69 33 FRA Le Floch,Guillaume EUC Team Europcar 12h35’24” = s/t
70 64 NED Timmer,Albert SKS Skil Shimano Cycling Team 12h35’24” = s/t
71 73 POL Janiaczyk,Blazej CCC CCC Polsat Polkowice 12h35’24” = s/t
72 55 AUS Menzies,Karl UHC United Healthcare Pro Cycling 12h35’24” = s/t
73 24 ITA Pagani,Angelo COG Colnago CSF INOX Pro 12h35’24” = s/t
74 76 POL Matysiak,Bartlomiej CCC CCC Polsat Polkowice 12h35’24” = s/t
75 212 RSA Van Heerden,Christoff MTN MTN Qhubeka 12h35’46” @09’29”
76 6 JPN Miyazawa,Takashi FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 12h35’54” @09’37”
77 174 JPN Mori,Kazuhiro AIS Aisan Racing Team 12h36’00” @09’43”
78 41 IRI Ghaffari,Vahid SUR Suren Cycling Team 12h37’26” @11’09”
79 134 SIN Goh,Choon Haut SIN Singapore National Team 12h39’07” @12’50”
80 126 NED Goesinnen,Floris DPC Drapac Professional Cycling 12h39’07” = s/t
81 123 AUS Shaw,Stuart DPC Drapac Professional Cycling 12h39’07” = s/t
82 124 AUS Palmer,Thomas DPC Drapac Professional Cycling 12h39’24” @13’07”
83 32 FRA Gaudin,Damien EUC Team Europcar 12h39’24” = s/t
84 2 ITA Mirenda,Gianluca FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 12h39’26” @13’09”
85 182 IRI Saeidi Tanha,Abbas IUA Azad University Cycling Team 12h39’26” = s/t
86 193 MAS Chuah,Adrian L2A Le Tua Cycling Team 12h41’23” @15’06”
87 12 ITA Barla,Luca AND Androni Giocattoli 12h42’29” @16’12”
88 4 ITA Guardini,Andrea FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 12h43’24” @17’07”
89 74 POL Bodnar,Lukasz CCC CCC Polsat Polkowice 12h43’24” = s/t
90 103 MAS Loh,Sea Keong MAS Malaysia National Team 12h43’46” @17’29”
91 144 MAS Salleh,Mohd Harrif TSG Terengganu ProAsia Cycling 12h43’47” @17’30”
92 93 KOR Jang,Chan Jae KOR Korea National Team 12h43’48” @17’31”
93 153 NZL Rogers,Dene GKT Giant Kenda Pro Cycling Team 12h43’52” @17’35”
94 163 GER Friedemann,Matthias CHA Team Champion System 12h43’52” = s/t
95 52 GER Forster,Robert UHC United Healthcare Pro Cycling 12h43’52” = s/t
96 105 MAS Hassan,Suhardi MAS Malaysia National Team 12h43’52” = s/t
97 132 SIN Low,Darren SIN Singapore National Team 12h43’52” = s/t
98 75 POL Ratajczyk,Rafai CCC CCC Polsat Polkowice 12h43’52” = s/t
99 116 GER Erler,Tobias TPT Tabriz Petrochemical Team 12h43’52” = s/t
100 43 IRI Ameli,Meysam SUR Suren Cycling Team 12h43’52” = s/t
101 23 ITA Lombardi,Omar COG Colnago CSF INOX Pro 12h43’52” = s/t
102 106 MAS Mohd Nur Rizuan,Zainal MAS Malaysia National Team 12h43’52” = s/t
103 56 NED Van Poppel,Boy UHC United Healthcare Pro Cycling 12h43’52” = s/t
104 1 BRA Bulgarelli,Otavio FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 12h43’52” = s/t
105 122 AUS Pollock,Rhys DPC Drapac Professional Cycling 12h44’57” @18’40”
106 66 GER Kittel,Marcel SKS Skil Shimano Cycling Team 12h47’20” @21’03”
107 115 RUS Shpilevsky,Boris TPT Tabriz Petrochemical Team 12h47’21” @21’04”
108 216 RSA Brown,Arran MTN MTN Qhubeka 12h47’28” @21’11”
109 63 NED Van Hummel,Kenny SKS Skil Shimano Cycling Team 12h47’30” @21’13”
110 71 GER Schulze,André CCC CCC Polsat Polkowice 12h47’30” = s/t
111 136 SIN Yusof,Adi Putera SIN Singapore National Team 12h47’30” = s/t
112 131 SIN Low,Ji Wen SIN Singapore National Team 12h47’30” = s/t
113 173 JPN Fukuda,Shinpei AIS Aisan Racing Team 12h47’30” = s/t
114 211 RSA Potgieter,Bradley MTN MTN Qhubeka 12h47’30” = s/t
115 22 ITA Locatelli,Paolo COG Colnago CSF INOX Pro 12h47’30” = s/t
116 141 JPN Fukushima,Shinichi TSG Terengganu ProAsia Cycling 12h47’50” @21’33”
117 192 MAS Mohd Razif,Mohd Salleh L2A Le Tua Cycling Team 12h49’34” @23’17”
118 161 EST Kirsipuu,Jaan CHA Team Champion System 12h49’35” @23’18”
119 194 AUS Witmitz,Samuel L2A Le Tua Cycling Team 12h49’35” = s/t
120 104 MAS Ahmad Fakhrullah,Alias MAS Malaysia National Team 12h49’56” @23’39”
121 5 ITA De Patre,Roberto FAR Farnese Vini – Neri Sotttoli 12h51’10” @24’53”
122 214 RSA Tennent,James MTN MTN Qhubeka 12h51’14” @24’57”
123 14 ITA De Marchi,Alessandro AND Androni Giocattoli 12h51’44” @25’27”
124 42 IRI Javani,Ebrahim SUR Suren Cycling Team 13h06’08” @39’51”