Bjarne Riis zatrudnił dwóch nowych trenerów do Team Saxo Bank SunGard. Giuseppe Toni będzie analizować dzienniczki treningowe zawodników, z kolei duński psycholog Erik Østenkjær „pomoże analizować całą ekipę”.

Według Sporten.dk, Riis skorzystał finansowo na utracie dużej liczby zawodników, plus kwota za wykupienie kontraktu Fabiana Cancellary. To dało Riisowi szansę, aby wybrać się na „zakupy”.

Toni, który w świecie kolarskim otrzymał pseudonim Pino, mieszka we włoskiej miejscowości Lucca, w pobliżu domów wielu zawodników. „Każdego dnia, jego podopieczni podłączają swój licznik rowerowy do komputera i przesyłają zawarte w nim informacje do Pino, który analizuje rezultaty treningu„, powiedział Riis. „Nie jesteśmy jakimiś maniakami kontroli, ale teraz możemy wiedzieć jak trenują kolarze, doradzać im jak mogą zoptymalizować swój trening”.

Østenkjær, „zintegruję nas oraz sporządzi analizę całej organizacji, zawodników, menedżerów, mechaników, pracowników biurowych – wszystkich. Dzięki takim zabiegom zawsze jesteśmy w czołówce „, powiedział Riis.

Erik może również pomóc w treningu umysłowym, a więc stworzyliśmy system, w którym zawodnicy mogą anonimowo zgłaszać się jeśli są zadowoleni lub niezadowoleni z wyścigu, czy też mają problemy osobiste. Są tacy, którzy nie mają odwagi mówić o takich rzeczacj bezpośrednio do szefa„, zauważył Riis.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments