Prezes Hiszpańskiego Związku Kolarskiego nie spodziewa się, że orzeczenie w sprawie Alberto Contadora może zostać wydane do połowy stycznia. Juan Carlos Castaño powiedział, że sprawa prawdopodobnie rozstrzygnie się w Trybunale Arbitrażowym do Spraw Sportu (CAS).

W rozmowie z AS.com , Castaño nie zgadza się z sugestią prezydenta UCI, Pata McQuaid, który twierdzi że problem zostanie szybko rozwiązany. „Jeśli sprawa jest tak jasna, to dlaczego UCI nie załatwiła tego w regulaminowe dwa miesiące? Myślę że doszła do wniosku, że pośpiech jest zbędny i najlepiej skorzystać z wszystkich procedur. Dlatego wyroku spodziewam się dopiero za kilka tygodni”.

Bez względu na przepisy federacji, decyzja prawdopodobnie będzie do odwołania. „Moja opinia jest taka, że sprawa zakończy się w CAS, ponieważ nie zakończy się pomyślnie dla wszystkich stron. Sprawa nie jest łatwa i wymaga szczegółowej analizy„, powiedział.

Contador uzyskał pozytywny wynik na Clenbuterol podczas drugiego dnia odpoczynku Tour de France. UCI wstrzymała informację o pozytywnej kontroli i dopiero po omówieniu sprawy z Hiszpanem, informacja 30 września została podana do publicznych wiadomości. Zwycięzca Wielkiej Pętli twierdzi, że stał się ofiarą zanieczyszczonego mięsa.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments