Nie milkną echa ewentualnego transferu Gerta Steegmansa do Quick Stepu. Choć Belg nie podał jeszcze informacji, że przechodzi do swojego byłego zespołu, to portal zsportwereld.be. poinformował że zawodnik przebywa na obozie drużyny Toma Boonena.

Steegmans ścigał się w belgijskim zespole w 2007 i 2008.r, przed podpisaniem kontraktu z Katushą, z którą w połowie sezonu 2009 rozwiązał kontrakt.

Podpisał umowę z RadioShack na rok 2010, ale miał nieszczęśliwy i nieudany sezon z zespołem z siedzibą w USA. Ekipa potwierdziła, że sprinter może odejść, jeśli jego nowy pracodawca jest gotów wykupić jego obecny kontrakt.

Steegmans i zawodnicy Quick Stepu są na obozie treningowym w Calpe, Hiszpania, do 21 grudnia. Podczas zgrupowania zawodnicy poznają się, odbywają ćwiczenia na sali, pozują podczas sesji zdjęciowych i testują sprzęt na najbliższy sezon.

Informacja o pobycie Steegmansa w Calpe jest o tyle dziwna, że niedawno dyrektor Quick-Stepu, Patrick Lefevere zapowiedział, że nie wyda choćby jednego euro na transfer Belga.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments