Ekipa Liquigas-Cannondale cieszyła się z kolejnego słonecznego dnia, podczas obozu treningowego w północnej części Sardynii. W poniedziałek kolarze zamienili rowery szosowe na nowe rowery czasowe. Kolarze trenowali w pobliżu portu Olbia, gdzie zespół przebywać będzie do 22 grudnia.

29 zawodników ma za sobą pięć dni treningu, poprzeplatanego z dniem odpoczynku i dniem poświęconym na testy nowego modelu roweru czasowego drużyny, Slice dostarczonego przez firmę Cannondale. Komponenty w rowerze dostarczane są przez firmy SRAM i Campagnolo. Zespół będzie nadal korzystał z kół Mavic i pedałów Speedplay.

Zawodnicy na pierwsze przejażdżki na popularnych „kozach” zostali podzieleni na trzy grupy, które były prowadzone przez Ivan Basso, Vincenzo Nibali`ego i Petera Sagan`a.

Nowi zawodnicy w ekipie czyli: Amerykanie Ted King, Timmy Duggan, Australijczyk Cameron Wurf i utalentowany Włoch, Eros Capecchi trenowali w strojach swoich poprzednich ekip. Po raz pierwszy w barwach Liquigasu pokażą się podczas oficjalnej prezentacji Liquigas-Cannondale, która odbędzie się 10 stycznia w Mediolanie.

Po porannej przejażdżce, po południu kolarze pracowali nad siłą na sali gimnastycznej, spotkali się ze sponsorami, pobierali lekcje języka angielskiego i uczestniczyli w zajęciach relaksacyjnych z trenerem myślenia Marino Rostim.

Foto: www.cannondale.com

Poprzedni artykułProdukcja rowerów za zgodą UCI
Następny artykułQuick Step będzie silnym zespołem
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments