UCI ogłosiła, że od 1 stycznia 2011 wejdzie w ścisłą współpracę z producentami rowerów, aby dążyć do produkowania nowych ram i widelców zgodnie z przepisami UCI.

Efekty nowej procedury będą widoczne na naklejkach, które będą przyznane nowym modelom ram i widelców, które zostaną wyprodukowane zgodne z przepisami UCI. Lista modeli ma być na bieżąco aktualizowana na stronie internetowej Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Według komunikatu prasowego UCI, jedną z głównych zalet nowej procedury jest to, że „producenci będą mieć pewność że ich produkty w pełni przeszły pomyślnie wszystkie fazy produkcji; będą oni zatem maksymalnie wykorzystywać najnowsze technologie , szczególnie w zakresie materiałów kompozytowych, bez ryzyka inwestowania w produkty, które mogą następnie zostać uznane za nie zgodne z przepisami”.

Dzięki nowemu systemowi, UCI ma również nadzieję, wyeliminować możliwość (na wszystkich poziomach kolarstwa) pojawianie się na wyścigach sprzętu niezgodnego z przepisami. Etykietowanie nowych ram i widelców, będzie zatem oznaczać, że „zawodnicy – od zawodowców po amatorów – będą mieli pewność, że ich modele ram są zgodne z rozporządzeniem UCI. Również praca sędziów technicznych będzie zdecydowanie łatwiejsza”.

„Wszystkie nowe modele ram i widelców, z dniem 1 stycznia 2011 r. jeszcze w fazie koncepcji będą poddane nowej procedurze zatwierdzenia,” czytamy w oświadczeniu UCI. „Starsze modele nie będą zobowiązane do przestrzegania procedury homologacji, mimo że nadal podlegają przepisom bezpieczeństwa UCI. Jednak modele produkowane w latach 2009 i 2010 będą mogły uzyskać zatwierdzenie mocą wsteczną”.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
kobrys
kobrys

Za mało pieniędzy ma UCI?

ta.dzik
ta.dzik

hehehe, i wiecej komisarzy UCI do brania kasy z łapówek, brawo 😉