Euskaltel-Euskadi wysyła swoich sprinterów na Tour Down Under. Baskijski zespół ogłosił skład na pierwszy wyścig w sezonie 2011.

Gorka Izaguirre, który w zeszłym sezonie miał na koncie dwa zwycięstwa oraz Ruben Perez, który w 2010 święcił jeden triumf, rzucą wyzwanie Andre Greipelowi (Omega Pharma-Lotto), Markowi Cavendishowi (HTC-Highroad) oraz Tylerowi Farrarowi (Garmin-Cervelo).

Z kolei na pagórkowatym piątym etapie, drużyna pracować będzie na Ivana Velasco. Kolarze tego dnia dwa razy pokonają podjazd Willunga. Zespół zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji drużynowej wyścigu w 2010 roku, a Ivan Velasco ukończył wyścig na 18. miejscu.

Tour Down Under jest pierwszym wyścigiem ProTour w sezonie. Australijska etapówka potrwa od 18 do 23 stycznia. Przed sześcioetapowym wyścigiem, 16 stycznia odbędzie się The Cancer Council Classic Citerium. W wyścigu po raz pierwszy od kilku sezonów, w dwóch różnych ekipach wystartują jeszcze nie dawni koledzy z HTC-Columbia, Andre Greipel oraz Mark Cavendish. Po przejściu Niemca do Omega Pharma-Lotto, zapowiada się zacięta walka dwóch najlepszych sprinterów na świecie.

Skład Euskaltel-Eusakadi na Santos Tour Down Under 2011:

Rubén Pérez, Iñaki Isasi, Gorka Izaguirre, Ivan Velasco, Miguel Minguez, Daniel Sesma oraz Ion Izaguirre.

Foto: Robert Słupik (naszosie.pl)