Na waleczność i ucieczki będą liczyć włodarze ekipy Euskaltel-Euskadi podczas 68. Tour de Pologne UCI World Tour, który 31 lipca wystartuje z Pruszkowa. W sprinterskich końcówkach z dobrej strony może pokazać się  Koldo Fernandez.

Dla 29-letniego Fernandeza nie będzie to pierwsza wizyta w naszym kraju. Kolarz hiszpańskiej ekipy był na Tour de Pologne już w 2006 roku, kiedy to stanął nawet na najniższym stopniu podium w Toruniu, a ponadto dwukrotnie był czwarty. Fernandez ma na koncie także szóste miejsce w Gandawa-Wevelgem oraz triumf w ubiegłorocznym Tour de Vendee. Obecny sezon nie jest zbyt udany dla hiszpańskiego sprintera, który może pochwalić się tylko brązowym medalem mistrzostw Hiszpanii w wyścigu ze startu wspólnego, więc motywacja do walki o zwycięstwa w Polsce będzie spora.

W walkę o dobre miejsce w klasyfikacji generalnej może włączyć się Jonathan Castroviejo. Ten 24-letni kolarz dobrze radzi sobie w jeździe indywidualnej na czas – wystarczy wspomnieć tylko triumf na prologu tegorocznego Tour de Romandie. Ponadto Hiszpan zajął 19. lokatą w prestiżowym Tirreno-Adriatico oraz 3. miejsce w Vuelta a la Comunidad de Madrid.

Skład zespołu uzupełnia grupka walecznych zawodników, którzy z pewnością będą zabierać się w ucieczki. Należą do nich: Ion Izagirre, Jorge Azanza, Migue Minguez, Daniel Sesma, Pierre Cazaux oraz Francisco Javier Aramendia.