Ekipa Euskaltel-Euskadi, skompletowała silny skład zawodników do pomocy Igorowi Antonowi na hiszpańską Vueltę, która rozpoczyna się w Benidorm 20 sierpnia.

Zwycięzca dwóch etapów w ubiegłorocznym wyścigu oraz triumfator etapowy tegorocznego Giro d’Italia, będzie jednym z faworytów, bardzo górskiej trasy wyścigu dookoła Hiszpanii.

Baskijski zespół wybrał 10 zawodników, do 9 osobowego składu.  W dalszym terminie, okaże się który kolarz będzie musiał obejść się smakiem. Oprócz Antona, w wyścigu pojadą zwycięzca etapowy Giro Mikel Nieve, były najlepszy góral Vuelty Egoi Martinez,  Gorka Verdugo, Amets Txurruka, Juan Jose Oroz, Iñaki Isasi, Pierre Cazaux, Jorge Azanza i Iván Velasco.

Antón w ubiegłym sezonie, po tym jak wygrał dwa etapy, jechał w końcowej fazie wyścigu w czerwonej koszulce lidera. Jednak na etapie do Peña Cabarga, złamał łokieć, kiedy „liznął” koło klubowego kolegi, Egoi Martineza, który… złamał obojczyk.

Tegoroczny wyścig będzie szczególnie istotny dla zespołu Euskaltel. Trasa wyścigu dookoła Hiszpanii, pierwszy raz od 33 lat wjedzie do Kraju Basków, gdzie zarejestrowana jest ekipa.

Andrzej