To będzie 18. sezon dla zawodowej, baskijskiej drużyny Euskaltel-Euskadi. Szef zespołu, Igor González de Galdeano ma nadzieję że właśnie w tym roku, kiedy osiągną “pełnoletność” pokażą pełnię swoich umiejętności. Na oficjalnej prezentacji w San Sebastián, nie mogło zabraknąć gwiazd zespołu, mistrza olimpijskiego Samuela Sancheza i Igora Antona.

Obaj mają wielkie cele na nadchodzący sezon. Sánchez, który finiszuje w pierwszej 10. Tour de France, chce wreszcie stanąć na podium w Paryżu. Z kolei Anton, przez kraksę przegrał w zeszłym roku Vuelte. Teraz ma być zupełnie inaczej.

“Mimo, że w zeszłym roku mieliśmy najlepszy sezon w historii, z 17 zwycięstwami na koncie, to planujemy powtórzyć lub poprawić ten wyczyn”, powiedział Miguel Madariaga, prezes fundacji Euskadi do zgromadzonych mediów. “Nie chodzi o to żebyśmy stali się cyborgami, wygrywać wszystko. Jednak chcemy osiągać dobre rezultaty tam gdzie nas na to stać”.

Po zajęciu czwartego miejsca w Tourze w 2010 roku, Sánchez czuje się gotowy do włączenia w walke o najwyższe stawki. “Moje cele to Vuelta al País Vasco i podium Tour de France“, powiedział Sánchez dla dziennika AS . “Jeśli mogli tam być Contador i Valverde, to dlaczego nie ja? Jest wielu kandydatów do zwycięstwa, i myślę że mogę być jednym z nich”.

Jednak pierwszym dużym celem ekipy będzie Giro d’Italia, w którym Anton będzie jechał jako lider drużyny. Mimo że będzie to pierwszy start we włoskim wyścigu dla 27-letniego kolarza, Anton jedzie tam pewny swego. “Jestem podekscytowany, że pojadę w końcu swoje pierwsze Giro, ponieważ jest tam wiele gór”, powiedział.

“Jednak przede wszystkim jestem podekscytowany powrotem na Vueltę. Dam z siebie wszystko, ponieważ myślę że nadszedł mój czas. Chcę zapomnieć o zeszłorocznym wypadku i myśleć o etapie, który wygrałem w 2006 r. w Calar Alto. Vuelta 2011 daje dodatkową motywację dla zespołu, ponieważ wyścig wjedzie do Kraju Basków  pierwszy raz od 33 lat”.

W ekipie ścigać będą się m.in.: szybcy Gorka Izagirre Insausti, Inaki Isasi oraz dobry góral, były mistrz świata młodzieżowców Francuz Romain Sicard.

Foto: www.fundacioneuskadi.com