Ekipa Europcar spotkała się w Nantes, przed wyjazdem na pierwsze zgrupowanie przygotowujące do sezonu 2011. Menadżer ekipy Jean-René Bernaudeau potwierdził, że zespół nie weźmie udziału w Tour of Qatar, wystartuje za to w Tour of Langkawi.

„Odrzuciłem zaproszenie na wielki wyścig  Tour of Qatar, ponieważ nie wydawało mi się że znajdę na ten wyścig odpowiedni skład, z 22 osobowej kadry ekipy”, powiedział dla Ouest France Bernaudeau. „Nie poradzilibyśmy sobie równocześnie na dwóch frontach, musieliśmy wybierać. Postanowiliśmy pojechać do Malezji i oszczędzać zawodników w długim sezonie”.

Pierwszym wyścigiem ekipy Europcar będzie wyścig Tropicale Amissa Bongo w Gabonie, który potrwa od 25 do 30 stycznia. Wtedy zobaczymy nowe koszulki ekipy, na których napis BBox Bouygues Telecome zastąpi znana wypożyczalnia aut, Europcar.

Nowy schemat kolorów na strojach zostanie ujawniony podczas prezentacji zespołu w Paryżu 14 stycznia. „To będzie dziwne„, uśmiechnął się Bernaudeau. „Oczy były przyzwyczajone do niebieskiego. Tym razem zestaw zmieni się radykalnie”.

Warto dodać, że w dotychczasowym 22 osobowym składzie Europcare tylko 5. zawodników nie ścigało się w przeszłości w amatorskiej rezerwie drużyny, która nosi nazwę Vendée U.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments