Zwycięzca tegorocznej edycji Tour de Pologne, Dan Martin (Garmin-Transitions) przejdzie jutro w Hiszpanii operację, która ma rozwiązać jego odwieczny problem alergii. Irlandczyk regularnie cierpi z powodu pyłków na wiosnę, dlatego lekarze zdecydowali się usunąć jego przegrodę nosową.

„W zasadzie będzie to tylko kilka tkanek z przegrody, jednak one skutecznie podczas pylenia blokują mój nos. Nigdy nie byłem w stanie normalnie przez niego oddychać”, powiedział Martin dla Cyclingnews z hiszpańskiej Girony.

„Nie jestem pewien, na ile będzie widoczna różnica po operacji, ale chcę spróbować wszystkiego czego mogę. Najpierw próbowałem poradzić sobie z tym psychicznie, jeśli to nie zadziałało zacząłem szukać czegoś innego”.

Martin przedstawił swoje sportowe rezultaty z tego sezonu jako dowód, dlaczego operacja może pomóc. Irlandczyka trudno jest znaleźć na listach startowych wiosennych klasyków, wtedy kiedy jego problemy z nosem są największe. Sukcesy przychodziły dopiero pod koniec sezonu, kiedy to wygrał m.in Tour de Pologne oraz Japan Cup.

„Widać po moich wynikach, że od połowy czerwca staje się dobrym zawodnikiem, przyjeżdżam na wysokich lokatach a nie jak na wiosnę, gdzie walczę o przetrwanie. To równie dobrze może być zegar biologiczny lub tego typu rzeczy, ale myślę że jest to sprawa alergii. Każdego roku czuje to samo, po prostu na moim pulsometrze brakuje tych piętnastu-dwudziestu odbić serca. To jest po prostu frustrujące, dlatego w tym roku postanowiłem w końcu zrobić z tym porządek”.

Foto : Robert Słupik (naszosie.pl)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments