Zbigniew Gucwa, ścigający się na co dzień we Francji zmienia ekipę. W przyszłym sezonie nasz rodak reprezentować będzie inną ekipę DN1 (najwyższej kategorii we francuskim kolarstwie amatorskim), CC Villeneuve Saint-Germain. Dyrektorem sportowym ekipy jest były mistrz Francji w jeździe na czas, Eddy Seigneur który równocześnie pracuje dla Astany.

Polak w tym sezonie ścigał się w fili ekipy Ag2r La Mondiale, drużynie Albi Velo Sport. Jednak ekipa w której występował, w nowym sezonie kończy swoją działalność. Współpracę zaproponowała ekipa z północy kraju, CC Villeneuve Saint-Germain, która również często ściga się w belgijskich klasykach.

24-latek w tym sezonie ma na koncie trzy zwycięstwa. Dwa na etapach wyścigów klasy 2.2 UCI, Tour de Gironde oraz Tour du Faso, podczas którego również trzy razy meldował się na trzecim miejscu,  oraz jedno w gronie amatorów, w mistrzostwach regionu Midi-Pyrénées w jeździe indywidualnej na czas. Były kolarz polskich ekip zawodowych, również dobrze spisywał się w najważniejszych amatorskich imprezach czyli pucharach Francji, gdzie podczas wyścigu Boucle de l’Artois był 6. W Polsce startował w wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2.2 UCI), gdzie na drugim etapie był 9.

Kolejnym dużym wzmocnieniem drużyny jest również 24-letni Stéven Le Hyaric, który przybywa do swojej nowej ekipy z CC Nogent sur Oise. Francuz ma na koncie również zwycięstwo w gronie zawodowców, w tym sezonie okazał się najlepszy na jednym z etapów Tour du Loir et Cher (2.2 UCI), dokładając do tego również zwycięstwo w ciężkim górskim kryterium, GP Argenteuil. W 2008 roku zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Kreiz Breizh (2.2 UCI).

Polak i Francuz będą liderami, młodego składu CC Villeneuve Saint-Germain.

Romain Chan-Tsin, 22 lata  (VS Chartres)
Matthias Fraissé, 19 lat (Albi VS)
Nicolas Garbet, 19 lat
Zbigniew Gucwa (Polska), 24 lata (Albi VS)
Alo Jakin (Estonia), 24 lata
Gert Joeaar (Estonia), 23 lat
Stéven Le Hyaric, 24 lata (CC Nogent-sur-Oise)
Jérémy Morel, 19 lat (VC Evreux)
Yves Ngué Ngock (Kamerun), 21 lat
Dimitri Patin, 18 lat (VC Beauvais Oise)
Risto Raid (Estonia) , 20 lat (A.PO.GE Cycliste Super U Maritime)
Geoffrey Rouat, 22 lata
Maxime Roy, 19 lat
Camille Thominet, 20 lat
Peter Smith (Australia), 23 lata (Team Raleigh)

Po ubiegłym sezonie, z ekipy odszedł jej lider Nicolas Bazin, który podpisał zawodowy kontrakt z ekipą BigMat-Auber 93.

Foto: www.photos-finsih.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments