fot. Dariusz Krzywański

Kolejny polski junior zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w zagranicznej ekipie. Barw amatorskiej, francuskiej drużyny CC Villeneuve Saint-Germain będzie w nowym roku bronił Franciszek Kaczorowski.

18-latek w tym sezonie ścigał się jako zawodnik Copernicus CCC Toruń. W tym sezonie w jego dorobku znajdziemy m.in. 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Wyścigu Szlakami Jury, 9. lokatę w Złotym Kole w Dobczycach czy kilka ukończonych w drugiej i trzeciej dziesiątce imprez zagranicznych. Franciszka mogliśmy oglądać także w najciekawszej ucieczce dnia podczas Mistrzostw Polski, kiedy to przez dłuższy czas wydawało się, że wraz z Michałem Żelazowskim mogą zaskoczyć rywali w peletonie.

Nowa ekipa 18-letniego Polaka ściga się głównie w imprezach amatorskich w swoim kraju, acz zdarza się, że pojawia się także i na starcie pomniejszych wyścigów zawodowych. Z pewnością wyjazd do Francji i ściganie się w barwach CC Villeneuve Saint-Germain będzie dla młodego zawodnika cennym doświadczeniem i, miejmy nadzieję, okazją do pokazania się by w kolejnych latach awansować do lepszych zespołów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments