fot. INEOS Grenadiers

Wyrównanie porachunków z Giro d’Italia zapowiedział na sezon 2023 Geraint Thomas. 36-letni Walijczyk chce po raz piąty w karierze stanąć na starcie włoskiego wyścigu i powalczyć o triumf w końcowej klasyfikacji.

Geraint Thomas ma w swoim dorobku wygraną, drugie i trzecie miejsce w finałowym zestawieniu Tour de France. Oprócz tego zawodnik INEOS Grenadiers w swojej karierze odnosił także całą masę sukcesów w krótszych wyścigach etapowych, w tym zwyciężał w klasyfikacjach generalnych Critérium du Dauphiné, Paryż-Nicea, Tour de Suisse czy Tour de Romandie. Nigdy nie poszło mu jednak dobrze w Giro d’Italia, choć czterokrotnie pojawiał się na starcie włoskiego wyścigu.

Walijczyk zadebiutował w Italii w 2008 roku – wówczas jeszcze był daleki od wielkiej kariery i jako kolarz Barloworld najwyżej na etapie zajął 12. miejsce podczas czasówki. Drugi raz we Włoszech Geraint był w sezonie 2012 – już w barwach Sky Procycling udało mu się m.in. zająć drugą lokatę podczas otwierającej zmagania jazdy indywidualnej na czas w Danii. Taką samą lokatę Walijczyk zajął też na zamknięcie rywalizacji – również podczas czasówki.

Dużo lepiej wyglądały starty „G” w 2017 i 2020 roku. Za pierwszym razem po tygodniu był nawet wiceliderem klasyfikacji generalnej, ale musiał się wycofać kilka dni później, za drugim razem już po 3. dniu Giro d’Italia Walijczyk opuścił peleton po nieprzyjemnym zdarzeniu. Właśnie dlatego Geraint Thomas ogłaszając, że znów zamierza się pojawić we Włoszech wskazuje na pewne wyrównanie porachunków.

Giro d’Italia odbędzie się w dniach 6-29.05.23. Trasę tego wyścigu można znaleźć w naszym serwisie pod tym linkiem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments