Tyler Farrar oczekuje, że jego ekipa Garmin-Cervelo będzie jedną z najsilniejszych drużyn w przyszłym sezonie. Amerykańska drużyna przejęła sponsora oraz część zawodników z rozpadającej się ekipy Cervélo TestTeam.

Farrar w 2011 roku w ekipie będzie ścigał się m.in. z takimi zawodnikami jak: Thor Hushovd, Heinrich Haussler i Andreas Klier. Ta czwórka ma tworzyć jeden z najlepszych składów na wyścigi klasyczne.

Farrar przebywa obecnie w USA, gdzie odbywa zasłużony odpoczynek po długim sezonie. Za kilka tygodni rozpocznie pierwsze zgrupowanie na Kajmanach, następnie do nowego sezonu przygotowywać będzie się w Australii na wyścigu Tour Down Under. Pierwsze starty z pewnością Amerykanin i jego koledzy poświęcą na poznawanie się oraz rozumienie się na trasie.

“To bardzo zgrany zespół. Teraz doszło kilku nowych zawodników, jednak wierzę że wkrótce wszyscy się polubimy i będziemy razem dobrze się bawić.

Roger Hammond, Brett Lancaster, Dan Lloyd i Gabriel Rasch również przechodzą z Cervelo TestTeam do Garmin-Cervelo. Farrar sugeruje, że jego ekipa będzie bardzo silna w klasykach.

“Na papierze jesteśmy jednym, jeśli nie najsilniejszym zespołem na świecie“, powiedział Farrar. “Kiedy patrzę na trasy oraz profile klasyków, mamy jednych z najlepszych zawodników specjalizujących się w takich wyścigach. Mamy kolarzy którzy są w stanie w pojedynkę wygrać wyścig, oraz takich którzy są w stanie poświęcić się dla dobra ekipy.”